11:18 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Migracijos departamentas pažymėjo, kad supranta, jog dėl karantino daugelis susidūrė su tam tikromis problemomis, ir visi atvejai bus nagrinėjami atskirai

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Laiku neišvykusiems trečiųjų šalių piliečiams nebus taikoma administracinė atsakomybė, pranešė Migracijos departamentas.

  Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad užsieniečiams, kurių teisėto buvimo Lietuvoje laikotarpis baigėsi tuomet, kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, ir kurie ne dėl savo kaltės negalėjo ar negali laiku išvykti iš Lietuvos, 2 mėnesius nuo karantino pabaigos nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ir nebus taikoma administracinė atsakomybė už neteisėtą buvimą.

  Migracijos departamentas pažymi, jog užsieniečiai, taip pat tie, dėl kurių buvo priimtas sprendimas dėl grąžinimo, bet laikotarpis savanoriškai išvykti baigėsi karantino metu, privalo išvykti iš Lietuvos iki 2020 metų rugpjūčio 17 dienos, 24:00.

  "Suprantame, kad dėl karantino sąlygų, nemažai žmonių susidūrė su tam tikrais nesklandumais, todėl priimdami sprendimus, individualiai vertinsime kiekvieną situaciją, kad klientai spėtų atlikti visas reikalingas procedūras per toleravimo laikotarpį", — teigia Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

  Atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvoje esantys ir grįžti į savo gyvenamosios vietos valstybę norintys užsieniečiai gali tai padaryti, tačiau tai turi būti suderinta su jų valstybėse veikiančiomis institucijomis. Siekiant pradėti atitinkamas procedūras, pirmiausia reikėtų kreiptis į Lietuvos Respublikoje esančias tų valstybių ambasadas ar konsulines įstaigas.

  Kartu rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu buvimo Lietuvoje laikotarpiu.

  Savaitgalis Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Migracijos departamentas ragina užsieniečius, kurie karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje metu pakeitė darbdavį, kaip galima skubiau kreiptis į Migracijos departamentą dėl leidimo laikinai gyventi šalyje gavimo darbui pas naująjį darbdavį.

  Birželio 16 po vidurnakčio karantinas Lietuvoje oficialiai atšaukiamas, tačiau lieka galioti nepaprastoji padėtis. Pasibaigus karantinui, nebeliks apribojimų, tačiau žmonės, ypač esantys rizikos grupėje, raginami elgtis saugiai — laikytis socialinio atstumo, asmeninės higienos reikalavimų.

  Lietuvoje iš viso užfiksuoti 1776 koronaviruso atvejai, per vakar naujų atvejų skaičius padidėjo vos 3 asmenimis. Mirčių skaičius siekia 76. Pasveikusių žmonių skaičius siekia net 1441.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  karantinas, Lietuva, užsieniečiai, Migracijos departamentas

  Svarbiausios temos