00:40 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Atlikus kratas, bendrovės patalpose bei kitose vietose grynaisiais pinigais rasta ir paimta apie 370 tūkst. eurų, direktoriaus namuose — 24 tūkst. eurų

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo atliko 16 kratų, kurių metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Kratos buvo atliktos Šiauliuose, Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo rajonuose ir kitose Lietuvos vietovėse. Iš viso rasta apie 394 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Manoma, kad įmonė neapskaitė beveik 400 tūkst. eurų gautų pajamų ir išvengė mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pardavimui iš Ispanijos į Lietuvą apelsinus, mandarinus, riešutus, alyvuoges, aliejų ir kt. produktus importavusios bendrovės direktorius sugalvojo ir vykdė mokesčių vengimo schemą — dalį produktų parduodavo fiziniams bei juridiniams asmenims, o likusia produkcija šalies miestuose prekiaudavo samdyti darbuotojai — prekybininkai.

  Pastariesiems bendrovės vadovas iš anksto nurodė neapskaityti visų gautų pajamų už parduotus vaisius ir kitus produktus, o grynuosius pinigus perduoti jam. Tyrėjų duomenimis, prekiaujama buvo įvairiose prekybos vietose Šiauliuose, Šiaulių rajone, Mažeikiuose, Joniškyje, Naujojoje Akmenėje, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Vilkaviškyje.

  Pareigūnai nustatė, kad įmonės direktorius, siekdamas išvengti pridėtinės vertės ir pelno mokesčio, vien per pirmus 3 šių metų mėnesius bendrovės buhalterinėje apskaitoje galimai neapskaitė 81 tūkst. eurų gautų pajamų už parduotus vaisius ir kitus produktus ir pridėtinės vertės deklaracijose įrašė, kad gavo tik apie 24 tūkst. eurų pajamų.

  Atlikus kratas, bendrovės patalpose bei kitose vietose grynaisiais pinigais rasta ir paimta apie 370 tūkst. eurų, direktoriaus namuose — 24 tūkst. eurų. Be to, paimti elektroniniai įrenginiai, buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai.

  Dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų bendrovės direktoriui pareikšti įtarimai, jam paskirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, be to, apribota nuosavybė į bankų sąskaitose esančias pinigines lėšas ir grynuosius pinigus, kurių bendra suma siekia beveik 400 tūkst. eurų.

  Už neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą valstybės įgaliotai institucijai, kai suma viršija 750 MGL, numatoma griežčiausia bausmė — laisvės atėmimas iki 8 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą — iki 4 metų laisvės atėmimo.

  Dar šia tema

  Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
  FNTT atliko kratas Vilniaus miesto savivaldybėje
  FNTT tyrimas dėl pinigų plovimo atskleidė pažeidžiamiausius verslo sektorius
  Tegai:
  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos