12:54 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2333)

  Lietuvoje karantinas atšauktas trečiadienį, po vidurnakčio, šis režimas buvo įvestas kovo 16 dieną dėl koronaviruso plitimo

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Nuo šio trečiadienio visos viešojo maitinimo įstaigos gali dirbti ilgiau nei iki 23 valandos, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Taip pat, jose dirbančiam personalui dėvėti nosį ir burną dengiančių priemonių nebeprivaloma, bet rekomenduojama. Kiti reikalavimai, siekiant užtikrinti COVID-19 plitimo prevenciją, išlieka.

  Kavinės, restoranai ir barai turės riboti lankytojų srautus, užtikrinti atstumų laikymąsi ir imtis kitų prevencinių priemonių.

  SAM priminė, kad turi būti ribojami lankytojų srautai — prie kasų turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 metro atstumo. Kavinėse, restoranuose, baruose ar kitose pasilinksminimo vietose atstumas tarp stalų turėtų būtų toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 centimetrų pločio ir 140 centimetrų aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų gali būti toks, kad tarp lankytojų būtų išlaikytas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

  Taip pat prie įėjimo į kavines būtina pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

  Ir toliau neturėtų būti naudojamos daugkartinio naudojimo staltiesės ar padėkliukai, kurių negalima nuvalyti ir dezinfekuoti po kiekvieno apsilankymo, taip pat lankytojams neturėtų būti siūlomi apklotai.

  Lieka ankščiau nustatyti reikalavimai, kad indai ir įrankiai indaplovėse turėtų būti plaunami ne žemesnėje kaip 60°C temperatūroje arba naudojant kitas tinkamas priemones, užtikrinančias jų švarą.

  Šalyje trečiadienio duomenimis iš viso užfiksuoti 1778 koronaviruso atvejai, per vakar naujų atvejų skaičius padidėjo vos 2 asmenimis. Mirčių skaičius siekia 76. Pasveikusių žmonių skaičius siekia net 1447.

  Lietuvoje karantinas atšauktas trečiadienį po vidurnakčio, šis režimas buvo įvestas kovo 16 dieną dėl koronaviruso plitimo. Tačiau šalyje išlieka ekstremalioji situacija valstybės lygiu, vis dar galioja tam tikri apribojimai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2333)

  Dar šia tema

  PSO vadovas paskelbė apie mokslo proveržį gydant koronavirusą
  Lietuvoje per parą patvirtinti du nauji COVID-19 atvejai
  COVID-19 fondas stabdo aktyvią veiklą
  Tegai:
  restoranas, kavinė, naktiniai barai, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos