23:36 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad tokios naujovės leis mažas pajamas gaunantiems žmonėms svariai sumažinti finansinę naštą

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Nuo liepos 1-osios mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamuosius vaistus ir reikalingas medicinos pagalbos priemones (MPP) gaus nemokėdami jokių priemokų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pranešama, kad nepriklausomai nuo vaisto kainos, nuo liepos 1 dienos, įsigydami kompensuojamuosius vaistus, senjorai nebeturės primokėti papildomai.

  Šiam SAM siūlymui trečiadienį pritarė Ministrų kabinetas.  

  Iki šiol turint gydytojo receptą vaistinėje reikėdavo susimokėti 3 eurų priemoką, tačiau dabar perkant tą patį vaistą nereikės mokėti nė cento.

  SAM praneša, kad priemokų už vaistus ir MPP neliks visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, tuo pačiu pensininkams ir tiems, kurie turi negalią, jei jų pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) nesieks 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad tokios naujovės leis mažas pajamas gaunantiems žmonėms svariai sumažinti finansinę naštą.

  "Vaistams ar kitoms medicinos pagalbos priemonėms įsigyti skiriamus pinigus mažas pajamas gaunantieji ir turintieji negalią sutaupytus pinigus galės skirti kitoms reikmėms, o jiems reikalingus vaistus įsigyti be papildomų išlaidų. Tai labai svarbi žinia, seniai norėjome įgyvendinti tokį sumanymą ir džiugu, kad pagaliau pavyko", — sakė Veryga.

  Pabrėžiama, kad mažas pajamas gaunantys žmonės ir turintys negalią neturės papildomai rūpintis, kad gautų šią kompensaciją. Pačios vaistinės gaus ir matys šią informaciją sistemoje.

  Kompensuojamuosius vaistus suteikiančios vaistinės iš senjorų priemokos neims, o skirtumas vaistinėse bus kompensuotas iš valstybės biudžeto.

  Tokį modelį, kuris taikomas socialinės gerovės valstybėse, respublikai pasiūlė Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

  Receptų kompensuojamosios priemokos sumų kontrolės mechanizmą ir apmokėjimo tvarką nustatys Valstybinė ligonių kasa (VLK).

  Preliminariais skaičiavimais, tokia naujove galėtų pasinaudoti apie 250 tūkst. žmonių Lietuvoje.

  Papildomai reikės 3,7 mln. eurų priemokoms už kompensuojamus vaistus ir MPP padengti nuo 2020 metų liepos 1 iki 2020 gruodžio 31 dienos.

  Dar šia tema

  Papildytas koronaviruso infekcijos simptomų sąrašas
  Lietuvoje per parą patvirtinti du nauji COVID-19 atvejai
  Tegai:
  senjorai, kompensuojamieji vaistai, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos