10:42 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Tyrimas vykdomas SAM iniciatyva ir bus atliekamas pirmą kartą. Pirmasis tyrimas planuojamas nuo 2020 metų birželio 29 iki liepos 1 dienos

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. 200 atrinktų šalies gyventojų ir 100 ugniagesių-gelbėtojų bus nemokamai tiriami siekiant nustatyti, ar 2019 metais padangų perdirbimo įmonėje UAB "Ekologistika" įvykusio gaisro metu išsiskyrusios cheminės medžiagos galėjo turėti poveikį Alytaus miesto ir rajono gyventojų sveikatai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Tyrimas vykdomas SAM iniciatyva ir bus atliekamas pirmą kartą. Pirmasis tyrimas planuojamas nuo 2020 metų birželio 29 iki liepos 1 dienos.

  Biomonitoringo sąlygos nustatytos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintame įsakyme.

  Tyrimai bus atlikti 100 Alytaus miesto ir rajono gyventojų, dar 100 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miesto ir rajono gyventojų, kurie bus atrenkami atsitiktiniu atrankos būdu iš Registrų centro Gyventojų registro.

  Tuo pačiu tiriami bus ir 100 ugniagesių gelbėtojų, kurie dalyvavo, ir tie, kurie nedalyvavo gesinant gaisrą ir tvarkant jo padarinius.

  Pavojingų cheminių medžiagų koncentracija bus tiriama imant žmonių kraujo ir šlapimo mėginius.

  Pabrėžiama, kad tyrimo dalyviai taip pat turės užpildyti anketas, kuriose būtų nurodyti gyvenamosios ir darbo rizikos veiksniai, sveikatos būklė ir istorija, socialiniai ir ekonominiai veiksniai, gyvensena, amžius, lytis, ūgis bei svoris.

  Laikantis asmens duomenų saugos reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, rezultatai bus pateikti atsakingoms institucijoms, sveikatos priežiūros specialistams, Lietuvos mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Tyrimo dalyviai galės gauti savo asmeninius rezultatus.

  Tyrimą vykdys Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras bei Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras.

  Gyventojai, kurie bus atrinkti šiam tyrimui, turės atvykti į kvietime nurodytą adresą.

  Pernai Alytaus miesto savivaldybė atidarė paramos lėšų sąskaitą gaisro padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" padariniams likviduoti ir skirti premijas ugniagesiams gelbėtojams. Buvo surinkta 174 570,56 eurų. Lėšos pasiekė 325 žmones, kurie dalyvavo gesinant gaisrą.

  Gaisras kilo pernai spalio mėnesį. Jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų, per tą laiką sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Gaisro padariniai žmonėms ir aplinkai — milžiniški, o valstybei padaryta žala viršija 5 milijonus eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  Istorikas Ivanovas savo nuosprendį laiko "kabliu" Paleckio byloje
  SAM: mažas pajamas gaunantys senjorai galės kompensuojamųjų vaistų įsigyti nemokamai
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), sveikata, gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos