23:56 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dalis komplekso bus parduodama viešame aukcione, o antrąjį siūloma išnuomoti valstybinio konkurso būdu

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė posėdyje nutarė parduoti dalį Lukiškių kalėjimo statinių.

  Pagal rekomenduojamą Lukiškių kalėjimo pastatų naudojimo scenarijų siūloma kalėjimo ligoninės pastatus parduoti viešame aukcione. Už pardavimą bus atsakingas  Turto bankas.

  Siūloma antrą komplekso dalį, kurios plotas yra 14531 kvadratinis metras, išnuomoti valstybinio konkurso būdu, likusius pastatus perduoti švietimo renginiams ir visuomenės reikmėms.

  Iki lapkričio 1 dienos įvairios ministerijos turi pateikti Vilniaus savivaldybei renginių, kurie gali būti rengiami čia, sąrašą. Jei pretendentų neatsiras, visa neparduota komplekso dalis bus išnuomota.

  Remiantis techninių-ekonominių galimybių analizės pateiktais duomenimis, šiam scenarijui įgyvendinti reikalingos valstybės investicijos sudarys apie 10,9 milijono eurų. Numatomos maždaug šešių milijonų eurų pajamos.

  Turto banko (Turto banko) vadovas Mindaugas Sinkevičius savo ruožtu teigė, kad nuomojamai daliai reikės 20 milijonų eurų investicijų.

  Lukiškių kalėjimas Vilniaus centre buvo oficialiai uždarytas 2019 metų liepos 2 dieną.

  Šešių Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksas yra valstybės saugomas architektūros paminklas, kurio teritorija yra beveik du hektarai Vilniaus centre.

  Kalėjimas Lietuvos sostinėje veikė 115 metų. Uždarymo procesas prasidėjo praėjusių metų viduryje. Šių metų pradžioje apie 600 kalinių buvo perkelta į kitus kalėjimus. Planuojama pastatyti naują kompleksą už miesto ribų.

  Lukiškių kalėjimo teritorijoje yra šeši pastatai — kalėjimo ir kalėjimo ligoninių pastatai, pramonės ir administraciniai pastatai, Šv. Mikalojaus stebukladario bažnyčia, kontrolės punktas.

  Tegai:
  vyriausybė, Lukiškių kalėjimas

  Svarbiausios temos