19:28 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dailininkui, vienam iš nedaugelio Lietuvos tapytojų, buvo suteikta galimybė stažuotis už Lietuvos ribų

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė užuojautą tapytojo, buvusio Vilniaus dailės akademijos rektoriaus Vincento Gečo artimiesiems, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Dailininkų bendruomenė ir visa Lietuvos kultūra neteko iškilaus menininko, garsaus dailininko Vincento Gečo. Jo originalūs tapybos darbai vertinami mūsų šalyje, jie žinomi ir užsienio muziejams bei kolekcininkams. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems ir visiems, kuriems teko garbė pažinoti šią asmenybę", — sakoma Skvernelio užuojautoje.

  Taip pat užuojautą Seimo ir savo vardu pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  "Vincento Gečo tapybos darbai apskriejo visą pasaulį, kartu nešdami ir Lietuvos vardą. Jo darbai liks neatsiejami nuo šiuolaikinės lietuvių tapybos istorijos. Reiškiu nuoširdžią užuojautą", — teigė Pranckietis.

  Tokią sunkią netekties akimirką Seimo pirmininkas Vincento Gečo artimiesiems ir kolegoms palinkėjo stiprybės.

  Dailininkas gimė 1931 metais Mažeikiuose. Studijavo dabartinėje Vilniaus dailės akademijoje. Ten 1970 metais apsigynė profesoriaus vardą.

  Dailininkui, vienam iš nedaugelio Lietuvos tapytojų, buvo suteikta galimybė stažuotis už Lietuvos ribų (Italijoje — 1963–1964 metais).

  1969–1982 metais jis dirbo Vilniaus dailės akademijos rektoriumi. 1968 metais buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos valstybine premija už meninę veiklą bei nuopelnus.

  1974 metais Vincentui Gečui buvo suteiktas Lietuvos Respublikos nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas. Nuo 1959 metų savo darbų pristatymus yra rengęs ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje, Rusijoje.

  Dar šia tema

  Kai kurie Lietuvos diplomatai gali gauti rentas iki gyvos galvos 
  ULAC vadovas teigia, kad Lietuvoje kasmet tuberkulioze suserga apie 900 žmonių
  Tegai:
  užuojauta, mirtis, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos