06:13 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Karštomis vasaros dienomis rekomenduojama gerti daugiau skysčių, valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Pernelyg aukšta aplinkos temperatūra yra žalinga žmonių sveikatai, todėl patariama karštomis dienomis saugoti savo sveikatą, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Ilgai būnant saulėje, sunkiai dirbant ar sportuojant karštą dieną, taip pat ilgai būnant karštoje aplinkoje (patalpoje, automobilyje), gali kilti perkaitimo rizika. Nuo smarkiai padidėjusios oro temperatūros kenčia visi, bet ypač sunku mažiems vaikams, kurių termoreguliacija nėra pakankamai gerai išvystyta, taip pat kitiems asmenims, kurių termoreguliacija sutrikusi dėl ligų ar kitų priežasčių.

  Pasak NVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Irenos Taraškevičienės, esant aukštai temperatūrai, rekomenduojama nedirbti fizinių darbų lauke, juos geriau atlikti anksti ryte arba vakare, riboti sporto ar kitą veiklą lauke. Taip pat ji pridūrė, kad karštos dienos metu jokiais būdais negalima palikti vaikų vienų automobilyje net trumpam.

  "Maudynės ežere, be jokios abejonės, padeda atsigaivinti. Bet būkime budrūs ir atsargūs, saugokime savo vaikus. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visame pasaulyje per karščius yra fiksuojama daugiau skendimo atvejų ir traumų, susijusių su buvimu prie vandens. Tad noriu atkreipti į tai dėmesį ir paskatinti visus būti atsargius", — patarė Taraškevičienė.

  Kai dėl per didelio karščio sutrinka organizmo temperatūros reguliavimo sistema, žmogus nepakankamai prakaituoja, jo kūno temperatūra tampa pavojingai aukšta, žmogų ištinka šilumos smūgis.

  Vienas iš šilumos smūgio simptomų — sausa, įkaitusi arba dėmėta oda. Prilietus žmogaus kūną, jis yra karštas, asmuo sunkiai orientuojasi aplinkoje, gali kliedėti ir visiškai arba iš dalies prarasti sąmonę.

  Visuomenės sveikatos specialistė įspėjo, kad pastebėjus šilumos smūgiui būdingus simptomus, būtina nedelsti kviesti greitąją pagalbą, o belaukiant, kol atvyks medikai, nukentėjusįjį reikia perkelti į pavėsį, purkšti drungnu vandeniu ar suvynioti į drungnu vandeniu sudrėkintą audinį. Jei žmogus sąmoningas, duoti atsigerti vėsaus vandens.  

  Karštomis vasaros dienomis rekomenduojama gerti daugiau skysčių, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Stengtis kūną vėsinti drungnu dušu ar vonia, daugiau laiko praleisti vėsesnėse patalpose. Einant į lauką užsidėkite galvos apdangalą, renkitės laisvais, natūralios medžiagos drabužiais, atviras kūno vietas, lūpas tepkite apsauginiais kremais nuo saulės, nešiokite akinius nuo saulės.

  Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik
  Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  VMVT patarė, kaip apsaugoti naminius gyvūnus nuo erkių
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), karštis

  Svarbiausios temos