13:17 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kelmės rajono gyventojui dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai Kelmės rajone nustatė neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, praneša Šiaulių policijos departamentas.

  Tarp rastų neteisėtų daiktų buvo rasta net Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" išminuotojus nustebinęs galingas aviacinis kulkosvaidis "Nudelman-Richter", su kuriuo jie iki šiol dar nebuvo susidūrę.

  Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjos nutarimu kratas pas 37 metų kelmiškį pareigūnai pradėjo birželio 16-osios rytą.

  Iš pradžių pareigūnai patikrino minėto vyro gyvenamąją vietą Kelmės rajone, Budraičių kaime. Jo bute policijos pareigūnai rado metalo detektoriaus ritę, kuri tik įrodo, kad kelmiškis jau ne pirmą kartą užsiima tokiomis ginklų paieškomis.

  Tuo pačiu buvo rasta daug įvairiausių senovinių monetų, kulkosvaidžio juostų ir du šoviniai, o jo rūsyje tankų vikšrų.

  Kelmiškis teigė, kad draudžiamų ginklų ir daiktų nelaiko, tačiau kaimo bendruomenės pastato dalyje yra įrengtose jo baldų gamybos dirbtuvėse buvo rasta visa militaristinė įranga: senas medžioklinis dviejų vamzdžių šautuvas, dvi rankinės granatos, 2 artilerijos sviediniai, jų dalys, minos korpusas, trys sprogdikliai, 49 įvairaus didelio kalibro tūtos, kai kurios jų su paraku, bei pokario laikų aviacinis kulkosvaidis "Nudelman-Richter".

  Aptikus tokios apimties ginklų arsenalą buvo pasitelkti "Skydas" ir Antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" išminuotojai.

  Visi rasti daiktai buvo išvežti tyrimui į Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą Vilniuje.

  Kelmės rajono gyventojui dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Vyriškis neturėjo jokio leidimo ginklų laikymui ir įsigijimo dokumentų. Be minėtų draudžiamų daiktų, ekspozicijoje buvo ir įvairiausių šalmų, tankų vikšrų, senovinių monetų. 

  Deja ši istorija tuo nepasibaigė. Norint nustatyti, ar kelmiškis draudžiamų daiktų nelaiko pas tame pačiame kaime gyvenančius tėvus, krata buvo atlikta ir jų namuose.

  Jų namuose ginklų nerasta, tačiau rasta kontrabandinių cigarečių, kurie priklausė kelmiškio tėvui.

  Pareigūnai spintoje rado 60 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą 64 metų vyrui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris nuobaudai paskirti perduotas į teismą.

  Už tai numatoma bauda nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio devynių šimtų eurų.

  Dar šia tema

  Griūva Grybauskaitės godos. JAV nebenori saugoti Lietuvos nuo "piktos" Rusijos
  Alytaus rajone mikroautobusui susidūrus su šiukšliavežiu žuvo vairuotoja
  Tegai:
  neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, policija

  Svarbiausios temos