01:19 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas nustojo galioti birželio 17 dieną. Tačiau šalyje tebegalioja ekstremaliosios situacijos režimas

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Sąlytį turėję asmenys, kurių gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų, izoliuotis gali savivaldybės numatytose patalpose, o sutinkantys susimokėti — ir viešbučiuose ar kitose apgyvendinimo įstaigose, su kuriomis savivaldybės yra sudariusios sutartis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Savivaldybės, kurios neturi sąlygų savo teritorijoje izoliuoti gyventojų, dėl izoliavimo patalpų gali sudaryti sutartis su kitomis savivaldybėmis.

  Patalpos, kuriose izoliuojasi žmonės, turi būti visiškai parengtos, valomos ir dezinfekuojamos laikantis SAM rekomendacijų. Šeimos pagal galimybes izoliuojamos bendroje patalpoje.

  Savivaldybių administracijos turi organizuoti izoliacijoje esančių žmonių kokybišką maitinimą, atsižvelgdamos ir į jų specialiuosius poreikius, taip pat pasirūpinti būtiniausių priemonių jiems perdavimu.

  Prieš apgyvendinant žmones izoliavimo patalpose, jų tinkamumą turi įvertinti apskričių vyriausieji epidemiologai.

  Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas nustojo galioti birželio 17 dieną. Tačiau šalyje tebegalioja ekstremaliosios situacijos režimas.

  Lietuvoje trečiadienio duomenimis iš viso užfiksuoti 1784 koronaviruso atvejai, per vakar nustatyti šeši nauji užkrato atvejai. Mirčių skaičius siekia 76. Pasveikusių žmonių skaičius siekia net 1449.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  SAM paskelbė, kaip tvarkyti palaikus atšaukus karantiną
  Nausėda įvertino situaciją dėl koronaviruso pandemijos šalyje
  PSO įvertino koronaviruso situaciją Europoje
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, saviizoliacija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos