00:11 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Visuomenė apie vandens kokybę taip pat turi būti informuojama savivaldybių interneto svetainėse, stenduose prie paplūdimių

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Birželio mėnesio pirmojoje pusėje gauta informacija apie 107 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę, informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

  Ne visose jose vandens kokybė atitiko šalies higienos normos reikalavimus: Alytaus miesto Mažosios Dailidės ežero maudykloje — birželio 10 dieną buvo nustatytas 4,4 karto didesnis negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens; Kupiškio rajono Lėvens maudykloje — birželio 8 dieną nustatytas 1,9 karto didesnis žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens.

  Šiaulių miesto Rėkyvos ežero maudykloje birželio 9 dieną ir birželio 12 dieną atliktų vandens tyrimų rezultatai neatitiko reikalavimų — buvo nustatyta didesnis negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens.

  Radviliškio rajono Eibariškių tvenkinio maudykloje birželio 9 ir birželio 12 dienomis taip pat buvo nustatyta trumpalaikė tarša: žarninių enterokokų kolonijas ir žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens viršijo higienos normoje nustatytas vertes. Birželio 15 dieną pakartotinai atlikus tyrimus Rėkyvos ežere ir Eibariškių tvenkinyje vandens kokybė atitiko reikalavimus.

  Kol kas nėra gauta tyrimų rezultatų iš Lazdijų, Utenos, Ignalinos, Širvintų rajonų maudyklų.

  Visuomenė apie vandens kokybę taip pat turi būti informuojama savivaldybių interneto svetainėse, stenduose prie paplūdimių — skelbiami naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša.

  Dar šia tema

  Daugelio vandens telkinių temperatūra — tinkama maudynėms
  Dauguma šalies upių ir ežerų yra tinkami maudytis
  Tegai:
  Lietuva, ežeras

  Svarbiausios temos