00:34 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Į Armėniją išvykusi komanda pasiėmė ir darbui reikalingą medicininę įrangą bei asmens apsaugos priemones

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Penktadienį iš Lietuvos į Armėniją išskrido lėktuvas su 11-os specialistų savanorių komanda, kuri suteiks humanitarinę pagalbą šaliai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas "Spartan" pakilo iš Zoknių į Armėnijos sostinės Jerevano oro uostą.

  В Армению отправилась литовская команда, которая окажет гуманитарную помощь стране
  Humanitarinę pagalbą Armėnijai komanda teiks dvi savaites.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Armėnija yra ta valstybė, kuriai šiuo metu tikrai reikia medikų, kompetentingų specialistų pagalbos, suvaldant šalyje įsisiautėjusį virusą.

  "Nepabijosiu pasakyti, kad Lietuvai pavyko gana sėkmingai suvaldyti pirmąją pandemijos bangą. Pagyrų dėl to sulaukėme ir iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovų. Prie to prisidėjo laiku pradėtos taikyti prevencijos priemonės ir, žinoma, žmonių susitelkimas. Kitose šalyse susiklostė vadinamasis blogasis scenarijus, viena jų — Armėnija. Tad, savo ruožtu, dėkoju medikams, specialistams, nepabūgusiems rimtų iššūkių ir savanoriškai vykstantiems į Armėniją, kur jie dalinsis mūsų šalies gerąja patirtimi ir pritaikys praktiškai pas mus išmoktas pamokas", — sakė ministras.

  Pasak Verygos, kiekvienos darbo rankos ir patirtis, valdant šią situaciją, Armėnijoje yra itin reikalinga. Šiai šaliai ekspertinę pagalbą siunčia ir kitos Europos šalys.

  Į Armėniją išvykusi komanda pasiėmė ir darbui reikalingą medicininę įrangą bei asmens apsaugos priemones. Humanitarinę pagalbą Armėnijai komanda teiks dvi savaites.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Armėnijoje nustatyti 18033 koronavirusinės infekcijos atvejai, 302 žmonės mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  PSO įvertino koronaviruso situaciją Europoje
  Savivaldybių patalpose atnaujinami žmonių izoliavimo reikalavimai
  COVID-19, BelAE ir Rusija: apie ką kalbėjo pirmajame savo metiniame pranešime Nausėda
  Tegai:
  humanitarinė pagalba, Armėnija, Lietuva

  Svarbiausios temos