17:25 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime, Medininkuose apsilankė diplomatai iš 15 šalių

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė Lietuvai akredituotų Europos Sąjungos ir Šengeno asocijuotų šalių diplomatams pristatė, kaip saugoma siena su Baltarusija, taip pat pasieniečių darbą šiame ruože, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  "Laisvas judėjimas — tai viena didžiausių mūsų vertybių. Karantino metu, kai šalys laikinai atkūrė vidaus sienų kontrolę, daugelis žmonių susidūrė su nemenkais iššūkiais, nes negalėjo keliauti taip, kaip yra įpratę. Kita vertus, supratome, koks svarbus yra ir vidaus, ir išorės sienų saugumas, todėl turime tam skirti itin daug dėmesio", — teigia vidaus reikalų ministrė.

  Medininkų pasienio kontrolės punkte ir Padvarionių pasienio užkardoje pasienio darbuotojai diplomatus supažindino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veikla ir aktualijomis, valstybės sienos su Baltarusija apsauga ir tam naudojamomis priemonėmis bei infrastruktūra.

  Rusijos ir Kinijos vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Buvo pademonstruotos minėtos sienos apsaugai naudojamos priemonės, apsauginė tvora, sienos stebėjimo sistemos, apžvalgos įrenginiai.

  Pabrėžiama, kad vienas iš efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų yra stebėjimo sistemų naudojimas.

  "Sienos stebėjimo sistemos leidžia mums greičiau ir efektyviau kovoti su kontrabanda, užkirsti kelią nelegaliai kirsti sieną, todėl mums itin svarbu padengti visą išorės sieną stebėjimo sistemomis", — sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

  Įdiegus tokias priemones prie sienos su Rusija, kur ji eina Nemunu, šiame ruože bandymų pažeisti sieną ar iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą pasitaiko retai.

  Įgyvendinus investicinius projektus, 2019 metų pabaigoje moderniomis sienos stebėjimo technologijomis buvo saugoma 56 proc. ES išorės sienos: 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. sienos su Rusija (įdiegta 225,99 km ruože) ir 37,56 proc. sienos su Baltarusija (įdiegta 254,98 km ruože).

  Toks vizitas organizuotas kartu su Kroatijos ambasada Lietuvoje. Iki 2020 metų birželio 30 dienos ES pirmininkauja Kroatija, o viena iš jos prioritetinių sričių yra "Europa, kuri saugo", kuri apima ir ES, ir Šengeno erdvės išorės sienų apsaugą.

  Pranešama, kad Medininkuose apsilankė diplomatai iš 15 šalių.

  Lietuva su Baltarusija turi 678,8 km ilgio sieną. Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km, iš jų ES išorės siena su Rusija, Baltarusija ir jūra sudaro 1 070 kilometrų.

  Dar šia tema

  Į Armėniją išvyko humanitarinę pagalbą šaliai teiksianti lietuvių komanda
  SAM: dėvint apsaugos priemones atstumas tarp žiūrovų varžybose gali būti mažesnis
  Tegai:
  saugumas, pasieniečiai, pasienis, siena, Rita Tamašunienė

  Svarbiausios temos