01:03 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak bendrovės "Alwark" Komunalinės technikos padalinio vadovo Tomo Samulionio, Kaunas — pirmasis miestas Baltijos šalyse, įsigijęs tokio tipo įrangą

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Šią savaitę Kauną pasiekė universali "AW Machinery" gamintojo atliekų konteinerių plovimo įranga, apie tai pranešė miesto savivaldybė.

  Dėl naujos technikos palengvės komunalininkų darbas: konteinerių nebereikės vežti į bazę, todėl susitaupys tiek finansinių kaštų, tiek laiko sąnaudų.

  Pasak bendrovės "Alwark" Komunalinės technikos padalinio vadovo Tomo Samulionio, Kaunas — pirmasis miestas Baltijos šalyse, įsigijęs tokio tipo įrangą. Per pastaruosius metus Lietuvoje buvo įrengtas didelis kiekis požeminių konteinerių aikštelių, kas ir lėmė tokios įrangos poreikį.

  В Каунасе появилась первая в странах Балтии машина, которая моет контейнеры
  Šį ketvirtadienį pristatyta moderni technika išsiskiria ir savo universalumu.
  "Kadangi vienas automobilis gali nudirbti visus su požeminių konteinerių plovimo ir aikštelių priežiūra numatytus darbus, nėra poreikio į pagalbą kviestis papildomos technikos. Ant automobilio važiuoklės papildomai sumontuotas švedų gamintojo "Hiab" profesionalus, galingas hidraulinis manipuliatorius ir konteinerinės įrangos užtraukėjas. Olandų gamintojas AW Machinery specializuojasi būtent konteinerių plovimo įrangos gamyboje daugiau kaip dešimt metų, todėl technika itin ištobulinta, universali ir draugiška aplinkai bei vartotojui", — sakė Samulionis.

  Tikimasi, kad šis automobilis atliks dviejų ar net trijų automobilių darbą.

  Ši mašina kainavo 370 tūkst. eurų, ji gali surinkti konteineryje esamas atliekas, jas supresuoti ir transportuoti. Taip pat plauti požeminius ir pusiau požeminius konteinerius, aukšto slėgio srove švarinti konteinerių aikšteles, jų išorę ir duobes, išsiurbti skysčius ir atliekų likučius iš konteinerio kapsulės.

  В Каунасе появилась первая в странах Балтии машина, которая моет контейнеры
  Vienas svarbiausių veiksnių, lėmusių šios technikos pasirinkimą, yra jos funkcionalumas — tikimasi, kad šis automobilis atliks dviejų ar net trijų automobilių darbą.

  Dar visai neseniai "Kauno švara" pristatė pirmuosius elektrinius ir ekologiškus šiukšliavežius Lietuvoje, vakuumines šlavimo mašinas bei traktorius. Gegužės pradžioje į Kauno gatves išriedėjo dvi elektra varomos "Goupil" gamintojo elektrinės šiukšlių mašinos. Tokio tipo transporto priemonės — pirmosios Lietuvoje ir vienos pirmųjų Baltijos šalyse.

  "Vienas svarbiausių veiksnių, lėmusių būtent elektrinių mašinų pasirinkimą, yra ekologija — tokiu būdu tikimasi sumažinti taršą ir pagerinti oro kokybę. Taip pat jos nekelia jokio triukšmo", — sakė bendrovės "Kauno švara" Miesto valymo ir atliekų valdymo padalinio vadovas Paulius Kapitanovas.

  Dar viena karantino metu pristatyta technika — gatvių tvarkymui įsigytos "Hako Citymaster 1600" daugiafunkcės vakuuminės mašinos su šiuo metu pažangiausia gatvių valymo įranga. Naujoviškos konstrukcijos korpusas leidžia pasiekti sunkiai prieinamus plotus, lieka mažiau "rankinio" darbo ir padeda mažinti kietųjų dalelių koncentraciją mieste, nes efektyviau renka dulkes.

  Dar šia tema

  Kaune įsikurs Ekstremalių sveikatai situacijų centras
  Kelyje Vilnius–Kaunas bus įrengtos greičio valdymo ir saugaus eismo įspėjimo sistemos
  Kaune bus įrengta dar 10 elektromobilių įkrovimo stotelių: iš kauniečių laukiama pasiūlymų
  Tegai:
  atliekų konteineriai, Kaunas

  Svarbiausios temos