00:38 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2375)

  Daugeliui žmonių išnykus klinikiniams COVID simptomams, neišnyksta šaltkrėtis, dažnai jis painiojamas su pakartotiniu susirgimu ir pradedama vartoti vaistus

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Žmonės, kurie persirgo koronavirusine infekcija, dažnai patiria šaltkrėtį, kai organizme nėra viruso. Apie tai pranešė endokrinologė, medicinos mokslų kandidatė Zuchra Pavlova.

  Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Gydytoja termoreguliacijos sutrikimą ir šaltkrėčio jausmą kūne priskyrė prie galimų negrįžtamų komplikacijų, kurios gali atsirasti žmonėms, kurie persirgo COVID-19.

  "Kaip ir daugelio kitų virusinių infekcijų atveju, nervų sistemą gali tiesiogiai pažeisti virusas arba jos toksinai <...>. Yra duomenų, kad daugeliui žmonių toks šaltkrėtis išnyksta visiškai išnykus COVID klinikiniams simptomams", — interviu "Komsomolskaja pravda" sakė Pavlova.

  Anot jos, pacientai dažnai klysta, galvodami, kad tai pakartotinis susirgimas, ir vėl pradeda vartoti vaistus.

  "Tačiau kadangi tyrimai rodo neigiamą rezultatą, kad nėra koronaviruso organizme, tai mokslininkai padarė išvadą, kad kalbama būtent apie sutrikimą centrinėje nervų sistemoje, dėl kurio kenčia termoreguliacijos centras", — pridūrė ji.

  Dėl patikimų duomenų apie koronavirusą trūkumo sunku pasakyti, ar šis simptomas yra nuolatinis, pažymėjo endokrinologė. Taigi, nėra oficialių medicinos rekomendacijų, kaip jo atsikratyti.

  "Fiziologiniu požiūriu žmonės jaučia šaltkrėtį, kai vyksta kraujagyslių spazmas ir iš dalies sutrinka kraujotaka. Atitinkamai, norint sušilti be žalos sveikatai, galima gerti šiltą arbatą, o dar geriau — šiltą vandenį su sezoninėmis uogomis, tokiomis kaip juodieji serbentai, avietės. Avietė, beje, yra žinoma būtent dėl ​​kraujagysles plečiančio poveikio. Galima gerti žolelių arbatas", — patarė gydytoja.

  Gydytoja taip pat pabrėžė, kad jokiu būdu negalima piktnaudžiauti alkoholiu. Dėl koronaviruso organizmas kenčia nuo intoksikacijos, alkoholis tik sulėtins atsigavimą ir gali pabloginti būklę.

  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  © Sputnik /
  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2375)
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos