06:43 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lankytojai bus priimami ne daugiau kaip 20 žmonių grupėmis, o tie, kas yra rizikos grupėse, — grupėmis iki 5 žmonių

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Komunikacijos skyrius atnaujins registraciją į nemokamas ekskursijas ekspozicijų salėse. Apie tai pranešė objekto spaudos tarnyba.

  Lankytojai bus priimami ne didesnėmis nei 20 asmenų grupėmis.

  Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, prašomi laikinai susilaikyti nuo ekskursijų. Žmonės, esantys rizikos grupėse, bus priimami nedidelėmis grupėmis, tai yra iki penkių asmenų.

  Lankytojams patariama prieš įeinant į patalpas dezinfekuoti rankas ir uždengti veidą apsaugine priemone, taip pat laikytis asmens higienos taisyklių. Panašių priemonių imsis ir AE darbuotojai.

  Norint patekti į ekskursiją reikia iš anksto užsiregistruoti.

  "Pažintinės ekskursijos po kontroliuojamą Ignalinos AE teritoriją (reaktoriaus salė, bloko valdymo skydas, turbinų salė) kol kas nėra atnaujinamos. Apie jų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu", — sakoma pranešime.

  Ignalinos AE

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatavimo nutraukimo darbai.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Taigi pastaraisiais metais Ignalinoje buvo pakeisti keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso sustabdyti Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbai
  Ignalinos AE atnaujina dėl COVID-19 sustabdytas gamybines veiklas
  Tegai:
  ekskursija, Lietuva, Ignalina, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos