06:53 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumas yra didesnis nei šis rodiklis ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas atvejis

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Širvintose, Vilniaus rajone, Jonavoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Radviliškyje ir Klaipėdos rajone sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, todėl visą savaitę (nuo birželio 22 d. iki birželio 28 d.) jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau, apie tai informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Užupis, Vilnius
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Sergamumo šalyje rodiklis yra 3,6 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų. Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumas yra didesnis nei šis rodiklis ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas atvejis.

  Tokia situacija yra Širvintų (66,3), Vilniaus rajono (21), Jonavos (9,7), Vilniaus miesto (8,0), Šalčininkų (6,6), Radviliškio (5,7), Klaipėdos rajono (5,0) savivaldybėse.

  Šiose savivaldybėse birželio 22–28 dienomis profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai.

  "Ligoninėse gydomi pacientai, taip pat slaugos, globos įstaigose globojami žmonės šiose septyniose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Per savaitę turės būti ištiriama nuo 5 iki 10 proc. tuo metu įstaigoje esančių pacientų ar gyventojų", — rašoma pranešime.

  Kiti darbuotojai, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija telefonu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

  Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo vienuolika.

  Lietuvoje karantinas buvo panaikintas birželio 17 dieną. Išlieka nepaprastoji padėtis, kartu su ja respublikoje galioja tam tikri apribojimai.

  Šiuo metu respublikoje yra nustatyta daugiau nei 1790 infekcijos atvejų, 76 pacientai mirė.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Dar šia tema

  URM paskelbė vaizdo įrašą, kaip Lietuvos medikai atskrido į Armėniją
  Ekspertai papasakojo, kaip karantinas pakeitė lietuvių apsipirkimo įpročius
  Be kaukės negalima. Kaip atrodo Europos oro uostai po pandemijos
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos