01:24 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (60)

  Planuojama, kad virš Neries upės atsiras vienas ilgiausių — 1,5 km ilgio — geležinkelio tiltų Baltijos šalyse

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Lietuvoje projekto "Rail Baltica" įgyvendinimo rėmuose planuojama pastatyti ilgiausią tiltą Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidoje.

  Liepos 8 dieną už "Rail Baltica" sekcijos Kaunas–Ramygala techninį projektavimą atsakinga Ispanijos kompanija IDOM pristatys projektinius pasiūlymus Jonavos rajone esančioje atkarpoje Šveicarija–Žeimiai.

  12,2 km ilgio atkarpoje Šveicarija–Žeimiai numatyti du kelių viadukai, vienas geležinkelio viadukas, vienas kelių tunelis, dvi regioninės stotelės ir viena pralanka. Atkarpoje taip pat bus įrengta maždaug 746 m triukšmo barjerų ir 3 gyvūnų perėjos.

  Keliai Jonava–Čičinai–Smičkiai, Rogožiai–Čiūdai–Kulva ir Jonava–Kėdainiai–Šeduva kirs geležinkelį viadukais arba tuneliais. Siekiant užtikrinti geležinkelio ir gyventojų saugumą, visoje "Rail Baltica" linijoje nebus vieno lygio sankirtų.

  Šioje atkarpoje projektuojamas ir tiltas per Neries upę. Planuojama, kad tai bus vienas ilgiausių — 1,5 km ilgio — geležinkelio tiltų Baltijos šalyse. Pačioje upėje nebus nė vienos atramos — 150 m geležinkelio kabos virš upės.

  Sekcijos Kaunas–Ramygala detalusis techninis projektavimas bus užbaigtas 2021 metais. "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" jau pradėjo pasirengimą šios sekcijos statybos darbų pirkimui. Statybas taip pat planuojama pradėti 2021 metais.

  "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" projektas — tai geležinkelis, jungsiantis Baltijos šalis su Vakarų Europa. Jis eis per Berlyną, Varšuvą, Vilnių, Kauną, Rygą ir Taliną. Maršrutą buvo numatyta pratęsti iki Suomijos naudojant vandens transportą, tačiau Helsinkis pristabdė savo dalyvavimą.

  Projekto vertė siekia 5,8 milijardo eurų. Periodiškai pasirodo informacija, kad geležinkelio tiesimas kainuos brangiau, nei buvo numatyta iš pradžių.

  Kai kurie Baltijos šalių politikai kalba apie galimą "Rail Baltica" įgyvendinimo terminų vėlavimą. Latvijos transporto ministras Talis Linkaitis pareiškė, kad projektas gali užtrukti mažiausiai 2–2,5 metų, o Estijos valstybės kontrolė pažymėjo, kad Talinas, savo ruožtu, atsilieka pagal realizavimo terminus daugiau nei dvejus metus, o visas projektas — pusantrų metų.

  Lietuva nusiteikusi pozityviau nei jos kaimynės. Vilnius tikisi, kad "Rail Baltica" bus baigtas laiku, ir periodiškai teikia pareiškimus apie jau atliktus darbus ir ateities planus.

  Traukinių paleidimas planuojamas 2026 metais.

  Daugelis ekspertų skeptiškai vertina būsimą geležinkelį. Jie atkreipė dėmesį į projekto nerentabilumą ir jo ekonominį beprasmiškumą.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (60)

  Dar šia tema

  Lietuva siekia papildomų ES lėšų "Rail Baltica" statybai
  Estijos vyriausybė paaiškino "Rail Baltica" projekto statusą
  Ekspertas: abejonės dėl "Rail Baltica" projekto netrukdo Lietuvai gauti ES pinigų
  Ekonomistė: "Rail Baltica" naudosis "mistiniai" keleiviai
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos