22:34 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad projektas teikiamas atsižvelgus į Vilniuje esančios Lukiškių aikštės istorinę ir urbanistinę reikšmę, numatomą jos valstybinę funkciją

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Šiandien Seime registruotas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo projektas, pranešama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Facebook puslapyje.

  Pranešama, kad projektas teikiamas atsižvelgus į Vilniuje esančios Lukiškių aikštės istorinę ir urbanistinę reikšmę, numatomą jos valstybinę funkciją.

  Kartu įvertintas anksčiau įvykdytas aikštės išniekinimas: toje vietoje, kuri yra pašventinta Laisvės kovų ir sukilėlių krauju, Vilniaus mero liberalo Remigijaus Šimašiaus iniciatyva įrengtas pliažas.

  Pabrėžiama, kad šio įstatymo projekto iniciatorius LVŽS frakcijos seniūnas ir Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis nurodo, jog įstatymu siekiama pripažinti, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė, kuri formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

  "Lukiškių aikštė, kaip istoriškai susiformavusi vientisa, urbanistinė erdvė turi atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę (kultūrinę bei rekreacinę) funkcijas. Daugumai Lietuvos žmonių ši aikštė yra tapusi Laisvės kovų bei pasipriešinimo okupacijai simboliu. Norime, kad ji tokia išliktų žmonių atmintyje, būtų mūsų visų susitelkimo vieta bei padėtų formuotis Tautos istorinei atminčiai", — sakė Karbauskis.

  Tarpsesijiniu laikotarpiu tikimasi rengti posėdžius, kurių metu, tariantis su istorikais, kultūros žmonėmis, laisvės kovų dalyviais, būtų galutinai apsispręsta dėl Lukiškių aikštės naudojimo principų bei to, ar Vilniaus savivaldybė toliau gali prisiimti atsakomybę už Lukiškių aikštės tvarkymą ir naudojimą.

  Dar šia tema

  Nausėda atšaukė vizitą Estijoje, kur turėjo susitikti su Baltijos šalių lyderiais
  Kaip lietuviai atšventė pokarantinines Jonines
  Tegai:
  Remigijus Šimašius, Ramūnas Karbauskis, Seimas, Lukiškių aikštė

  Svarbiausios temos