16:50 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Garbaus amžiaus meškos konfiskuotos metų pradžioje iš Joniškio rajono kavinės "Plūgo broliai", ne kartą nustačius teisės aktų reikalavimų ir gyvūnų gerovės pažeidimų

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Aplinkosaugininkų konfiskuotos trys rudosios meškos šiandien išgabenamos į Italiją, kur bus įkurdintos Abrucio nacionaliniame parke, praneša Aplinkos ministerija.

  Garbaus amžiaus meškos konfiskuotos metų pradžioje iš Joniškio rajono kavinės "Plūgo broliai", ne kartą nustačius teisės aktų reikalavimų ir gyvūnų gerovės pažeidimų. 

  Meškos buvo laikomos voljere šalia kavinės, kad pritrauktų lankytojų dėmesį.

  Dažnai pasitaiko atvejų, pasak AAD (Aplinkos apsaugos departamentas) direktorės Olgos Vėbrienės, kad, norėdami pritraukti lankytojų, rudųjų meškų įsigyja restoranai ar kavinės, privatūs zoologijos sodai, cirkų savininkai.

  Respublikoje nelaisvėje laikoma 13 meškų. Iš jų mažiausiai 7 laikomos komerciniais sumetimais, prastomis sąlygomis, galimai ir neteisėtai įsigytos. Todėl gyvūnus reikia perkelti į jų poreikius atitinkančias teritorijas.

  Nors dėl karantino buvo pristabdyti darbai, AAD kartu su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadove Brigita Kymantaite konfiskuotosioms meškoms rado gerus namus.

  Abrucio nacionalinis parkas išsiskiria savo dydžiu, aplinka ir puikiomis sąlygomis laukiniams gyvūnams.

  Dar šia tema

  VSAT įkūrimo 100-mečio proga pasieniečiams skiriami 99 nauji visureigiai
  Seime registruotas Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektas
  Tegai:
  meška, Italija, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos