23:15 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, klausos negalią turintiems asmenims skirta programėlė šiandien pristatyta Vidaus reikalų ministerijoje

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos pradės veikti Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobilioji programėlė, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Kaip pranešama, klausos negalią turintiems asmenims skirta programėlė šiandien pristatyta Vidaus reikalų ministerijoje.

  Naujoji mobilioji programėlė suteikia galimybę klausos negalią turintiems asmenims dvipusiu realaus laiko vaizdo ir teksto ryšiu susisiekti su Bendruoju pagalbos centru ir pranešti apie iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas (policiją, priešgaisrines gelbėjimo pajėgas, greitosios medicinos pagalbos tarnybą ir aplinkos apsaugos pajėgas).

  Pabrėžiama, kad programėlė taip pat leidžia, naudojant pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos ir kitas telefono jutiklių vietos nustatymo funkcijas, pakankamai tiksliai nustatyti pagalbos prašančio vartotojo buvimo vietą.

  Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, valstybės pareiga yra užtikrinti, kad visi visuomenės nariai jaustųsi kuo saugesni. Būtent ši speciali pagalbos programėlė, pasak jos, padės šį tikslą įgyvendinti.

  "Mobilioji programėlė — tai šiuolaikiškas įrankis, siekiant kokybiškai ir laiku suteikti klausos negalią turintiems žmonėms skubią pagalbą. Visi žinome, kad pirmosios minutės po nelaimingo atsitikimo yra kertinės — tarnyboms svarbu kuo greičiau gauti pranešimą ir atvykti į įvykio vietą", — teigia ji.

  Nuo senesnės "GPIS 112" programėlės naujoji skiriasi tuo, kad ji turi vaizdo skambučio funkciją ir užtikrina pilnavertį bendravimą su klausos negalią turinčiu pranešėju lietuvių gestų kalba.

  Klausos negalią turintys programėlės vartotojai su 112 operatoriais galės bendrauti ir realaus laiko tekstinėmis žinutėmis.

  Tokį susirašinėjimą jiems palengvins iliustruotas pagalbos išsikvietimo vedlys. Žmonių patogumui taip pat numatyta galimybė aktyvuoti ir įprastą balso skambutį.

  Norint naudotis mobiliąja programėle būtinas Lietuvos kurčiųjų draugijos suteiktas autorizacijos kodas ir išankstinė registracija.

  Dar šia tema

  Seimas paskyrė naują LGGRTC vadovą
  Smiltynės paplūdimyje maudytis draudžiama: vanduo neatitinka higienos normų
  Tegai:
  pagalba, kurtieji, 112, Rita Tamašunienė

  Svarbiausios temos