12:35 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  "Kauno energijos" vartotojams tiekiamos šilumos kaina jau dabar yra mažiausia Lietuvoje tarp visų miestų

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. AB "Kauno energija", nepirkdama gamybos rezervavimo paslaugos, per 2020 metus vartotojams sutaupys dar 1,6 mln. eurų mažindama šilumos kainą. Apie tai praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šilumos ūkio įstatymas numato, kad pakankamą gamybos galių rezervą privalo turėti pats šilumos tiekėjas, o jei jo neturi — privalo pirkti rezervavimo paslaugą iš kitų gamintojų. Iki 2019 metų pabaigos rezervavimo paslauga buvo perkama iš Kauno termofikacijos elektrinės. Mokestis už rezervavimo paslaugą įtraukiamas į bazinę šilumos kainą, kuri perskaičiuojama kartą per metus.

  Per pastaruosius metus "Kauno energijai" įdiegus naujus gamybos įrenginius ir modernizavus turimus, šilumos gamybos rezervavimo paslaugos pirkimas tapo nebeaktualus. Dėl to AB "Kauno energija" per metus vartotojams sutaupys 1,6 mln. eurų.

  AB "Kauno energija" dar 2019 metų pabaigoje kreipėsi į VERT su prašymu perskaičiuoti bazinę šilumos kainą, tačiau, nelaukdama VERT sprendimo, vartotojams papildomai mažins šilumos kainą pradedant nuo ateinančio šildymo sezono.

  Kaip informuoja miesto savivaldybė, AB "Kauno energijos" vartotojams tiekiamos šilumos kaina jau dabar yra mažiausia Lietuvoje tarp visų miestų. Taip pat ji mažiausia per pastaruosius 24 metus.

  Dar šia tema

  Kuro kainos: nors naftos kainos smarkiai krito, Lietuvoje degalai pigo pamažu
  Lietuva pirmauja pasaulyje pagal būsto kainų augimą
  Tegai:
  kaina, šiluma, energija, Kaunas

  Svarbiausios temos