02:56 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)

  Keliautojams iš Jungtinės Karalystės, Rumunijos, Bulgarijos ir Liuksemburgo bus patariama laikytis 14 dienų izoliacijos laikotarpio

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė šalių, iš kurių nuo birželio 29 dienos užsieniečiai galės atvykti į Lietuvą be jokių apribojimų, sąrašą.

  Dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija vis dar negalės atvykti į Lietuvą Švedijos ir Portugalijos piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys.

  Jungtinės Karalystės, Rumunijos, Bulgarijos ir Liuksemburgo gyventojai galės atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus rekomenduojama dviejų savaičių izoliacija.

  Be apribojimų Lietuvą galės aplankyti keliautojai iš Lenkijos, Belgijos, Danijos, Nyderlandų, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Islandijos, Maltos, Italijos, Kroatijos, Austrijos, Šveicarijos, Norvegijos, Airijos, Slovėnijos, Graikijos, Suomijos, Slovakijos, Kipro, Vengrijos ir Lichtenšteino. Į šį sąrašą taip pat patenka Latvija ir Estija — artimiausios Lietuvos Respublikos kaimynės.

  Užsieniečiai iš trečiųjų šalių į Lietuvą galės atvykti tik gavę atitinkamą leidimą.

  Sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją užsienio šalyse.

  Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti į respubliką iš bet kurios šalies. Tačiau jei koronaviruso paplitimas valstybėje, iš kurios jie atvyksta, viršija 25 atvejus 100 tūkstančių žmonių per pastarąsias dvi savaites, jie turės laikytis privalomos 14 dienų izoliacijos. 

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 1800 COVID-19 atvejų, 78 pacientai mirė.

  Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 d. paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 9,4 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 484 tūkstančiai žmonių mirė.

  Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
  © Sputnik /
  Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)
  Tegai:
  turizmas, Lietuva

  Svarbiausios temos