07:05 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Tai yra pandemijos ir išgyvento griežto karantino pasekmė — kad išvengtų užsikrėtimo nemaža dalis gyventojų pasiryžę laikytis šalinimosi strategijos ir fizinio atstumo nuo kitų poilsiautojų

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Perpildyto pajūrio ar paežerių vaizdai gąsdina kas penktą Lietuvos gyventoją — tiek jų poilsiui prie vandens telkinių šią vasarą yra pasiryžę ieškoti nuošalesnių vietų, rodo reprezentatyvi "Spinter tyrimų" apklausa. 

  Poilsis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Apklausą inicijavusios draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marek Ernest Goliančik pažymi, kad tai yra pandemijos ir išgyvento griežto karantino pasekmė — kad išvengtų užsikrėtimo nemaža dalis gyventojų pasiryžę laikytis šalinimosi strategijos ir fizinio atstumo nuo kitų poilsiautojų.

  Apklausos duomenimis, nuošaliau nuo kitų poilsiautojų yra linkę laikytis moterys (23,3 proc.) negu vyrai (21 proc.). Pagal amžių daugiau privatumo pageidautų jaunesnio amžiaus asmenys, atitinkamai 22,5 proc. amžiaus grupėje nuo 18 iki 25 metų ir 25,5 proc. grupėje, kurios amžius 26–35 metai. Tarp 56 metų ir vyresnių gyventojų nuošalesnės vietelės dairytųsi 20,7 procento.

  Vasarą šalia vandens leidžiamą laiką neretai apkartina neatsargus elgesys ir įvairios traumos. Dažniausiai susižalojama šokant į  vandenį nuo lieptelių ar įsiduriama, įsipjaunama, susimušama vaikštant dugnu.

  Goliančik atkreipia dėmesį, kad būtent tarp didmiesčių gyventojų didžiausia (23,7 proc.) dalis pasiryžusių šalintis kitų poilsiautojų. Mažesniuose miestuose ir  vietovėse tokių yra mažiau, atitinkamai 20,4 ir 21,7 proc.

  Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa vyko gegužės 18–27 dienomis. Joje dalyvavo 1012 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Dar šia tema

  Siūloma kompensuoti turistams kas trečią nakvynę
  Estija įvedė karantino reikalavimą turistams iš Lenkijos
  Tegai:
  paplūdimiai, koronavirusas

  Svarbiausios temos