02:21 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Radiacinės saugos centro specialistų teigimu, debesis, kuriame buvo padidėjusi radionuklidų koncentracija, Lietuvos nepasiekė

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Po to, kai praėjusią savaitę Švedijoje veikusios stotys užfiksavo padidėjusią radioaktyviųjų izotopų koncentraciją Baltijos regione, Radiacinės saugos centras Lietuvoje tvirtina, kad šaliai pavojaus nebuvo.

  Spinduliuotė buvo apibūdinta kaip padidėjusi, tačiau nepavojinga žmonių sveikatai. Radiacinės saugos centro specialistų teigimu, debesis, kuriame buvo padidėjusi radionuklidų koncentracija, Lietuvos nepasiekė.

  Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacija penktadienį pranešė, kad VSEP63 stotyje birželio 22–23 dienomis užfiksuota padidėjusi, bet nepavojinga žmogaus sveikatai radioaktyviojo cezio (Cs-134, Cs-137) ir rutenio (Ru-103) koncentracija, susijusi su reakcijomis. branduolinis skilimas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Estijos aplinkos departamento Harku radiacijos stebėjimo stotis ore aptiko labai mažus cezio, kobalto ir rutenio izotopų kiekius.

  Nyderlandų nacionalinis visuomenės sveikatos ir aplinkos institutas penktadienį nurodė, kad jo atlikta duomenų analizė parodė, kad "radionuklidai atkeliavo iš Rusijos vakarinės dalies".

  Tuo tarpu Rusija pareiškė nepastebėjusi radioaktyviųjų medžiagų koncentracijos padidėjimo, o jos valstybinė atominės energijos įmonė "Rosenergoatom" Rusijos žiniasklaidai sakė, kad jokia atominė elektrinė, veikianti šiaurės vakarų Rusijoje, nepranešė apie jokias problemas.

  Svarbiausios temos