01:18 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimo duomenimis, kas septintas Lietuvos gyventojas ir kas ketvirtas latvis mano, kad Baltijos šalys yra NATO okupuotos

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Nevyriausybinės organizacijos GLOBSEC atliktas tyrimas "Vidurio ir Rytų Europos balsai. Demokratijos ir valdymo suvokimas dešimtyje ES šalių" rodo, kad daugiau nei ketvirtadalis Latvijos gyventojų mano, jog Baltijos šalys yra Šiaurės Atlanto aljanso okupacijos zona. Be to, daugiau nei pusė Rytų Europos gyventojų nepasitiki ES politika.

  Tyrimo duomenimis, kas septintas Lietuvos gyventojas (13 proc.) ir kas ketvirtas latvis (26 proc.) mano, kad Baltijos šalys yra NATO okupuotos. Beveik trečdalis estų yra tikri, kad NATO vienetų buvimas šalyje turi vieną tikslą — išprovokuoti ir erzinti Rusiją.

  Be to, 26 proc. Latvijos gyventojų mano, kad grupė istorikų užsiima Vakarų šalių istorijos klastojimu, siekdami sumenkinti TSRS vaidmenį kovoje prieš nacizmą. Be to, 52 proc. Rytų Europos gyventojų yra tikri, kad ES valdžios institucijos savo šalių valdžios institucijoms diktuoja, kaip elgtis, ir tam neįmanoma pasipriešinti.

  Pastebėtina, kad tyrimo autoriai NATO pasitikėjimo ir požiūrio į Tarybų Sąjungą klausimą išdėstė skyriuje "Konspirologija ir dezinformacija". Medžiagos sudarytojų teigimu, toks daugelio valstybių gyventojų požiūris į ES paaiškinamas įvairių šaltinių, demonstruojančių Europos Sąjungą, informaciniu poveikiu.

  Labiausiai nepasitikėjimas NATO buvimu šalies teritorijoje ir naryste viso Šiaurės Atlanto aljanso gretose nustatytas Bulgarijoje ir Slovakijoje. 50 % bulgarų mano, kad NATO yra Amerikos pavaldumo Europai schemos dalis, 60 % slovakų aiškiai nurodė, kad Aljanso buvimas jos teritorijoje yra JAV okupacija.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad JAV patiria "kančias" NATO, nes jos yra priverstos nešti sąjungininkų apsaugos naštą. Jis patvirtino planus sumažinti Vokietijoje dislokuotų JAV karių kontingentą. Kai kuriuos iš jų pasirengusi priimti Lenkija.

  NATO valstybių narių gynybos išlaidos
  © Sputnik /
  NATO valstybių narių gynybos išlaidos

  Dar šia tema

  NATO generalinis sekretorius baiminasi, kad dėl pandemijos sumažės gynybos išlaidos
  NI paaiškino, kodėl Rusija turi pagrindo bijoti NATO invazijos
  Kuo arčiau Rusijos, tuo blogiau NATO: Maskva sureagavo į pratybas Baltijos šalyse
  Vokietijos gynybos ministrė ragina su NATO suderinti "Rusijos grėsmės" suvokimą
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos