02:30 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, iki šiol tokio lygmens susitarimą dėl ginkluotųjų pajėgų statuso šalis buvo sudariusi tik su JAV

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Bus pasirašytas Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių susitarimas dėl Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų narių ir Vokietijos Federacinės Respublikos ginkluotųjų pajėgų narių laikino buvimo kitos valstybės teritorijoje, apie tai pranešė Krašto apsaugos ministerija.

  Susitarimą birželio 30 dieną Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių vardu Krašto apsaugos ministerijoje pasirašys krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matijas Sonnas.

  Kaip pranešama, iki šiol tokio lygmens susitarimą dėl ginkluotųjų pajėgų statuso šalis buvo sudariusi tik su JAV.

  Anot krašto apsaugos viceministro Vytauto Umbraso, Vokietijos karių buvimas Lietuvoje, o Lietuvos karių dalyvavimas karinėje veikloje Vokietijoje ne tik "didina Vokietijos ir Lietuvos kariuomenių sąveiką, bet ir reikšmingai ypač prisideda prie saugumo Baltijos regione didinimo".

  "Susitarimas nustato Lietuvos ir Vokietijos ginkluotųjų pajėgų laikino buvimo viena kitos teritorijoje sąlygas šalių kariams atvykstant dalyvauti pratybose ir mokymuose. Dokumentas be kita ko suteiks pagrindą nustatyti papildomas ar naujas taisykles tam tikrais karinio bendradarbiavimo klausimais: pavyzdžiui, nustatant ginkluotųjų pajėgų narių skaičiaus limitą ir buvimo trukmę priimančiojoje valstybėje, papildomus sveikatos būklės pagrindimo reikalavimus atvykstantiems į priimančiąją valstybę ginkluotųjų pajėgų nariams. Susitarimas taip pat sureguliuos sritis, kurių nereguliuoja 1951 m. Šiaurės Atlanto sutarties šalių susitarimas dėl jų karinių pajėgų statuso (angl. NATO SOFA)", — rašoma pranešime.

  Šio susitarimo su Lietuva pasirašymą inicijavo Vokietija. Jis įsigalios po to, kai jis bus ratifikuotas Seime.

  Šalies valdžia nuolat pareiškia apie "Rusijos grėsmę". Atsižvelgdama į tai, Lietuva siekia savo teritorijoje dislokuoti kuo daugiau Vakarų aljanso karių ir technikos, taip pat perkasi ginklų.

  Tuo tarpu Rusija ne kartą pareiškė, kad nesiruošia nieko pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių rytiniame flange.

  Kaip pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija, aljanso išlaidos yra 20 kartų didesnės nei Rusijos gynybos išlaidos.

  Dar šia tema

  Merkel pasiūlė Europai pagalvoti apie pasaulį be JAV lyderystės
  Į Klaipėdą atplauks trys Vokietijos kariniai laivai
  Tai ne Rusija. Kas yra tikrasis "amerikiečių medžioklės" organizatorius
  Tegai:
  Krašto apsaugos ministerija, Vokietija, Lietuva

  Svarbiausios temos