02:08 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teritorijos nuo "Pedagoginio žiedo" iki Žaliojo tilto įrengimas (į ją patenka ir Baltojo tilto aikštynas), preliminariais skaičiavimais, kainavo 1,9 mln. eurų (be PVM)

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Vilniuje atnaujintas Baltojo tilto sporto aikštynas, apie tai pranešė miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Nuo pirmadienio beveik 9 hektarų plote veikia devynios paplūdimio tinklinio aikštelės, trys dvipusės krepšinio aikštelės, vaikų žaidimo aikštelės, lauko gimnastikos ir lauko treniruoklių aikštelės, riedutininkų ir riedlentininkų parkas. Krepšinio aikštelės jau turi atitikimą europiniams standartams liudijantį FIBA pažymėjimą, tarptautinio lygio varžyboms pritaikyta ir didžiausia smėlio tinklinio aikštelė.

  Обновлена площадка для активного отдыха возле Белого моста
  © Photo : Vilnius
  Krepšinio aikštelės jau turi atitikimą europiniams standartams liudijantį FIBA pažymėjimą, tarptautinio lygio varžyboms pritaikyta ir didžiausia smėlio tinklinio aikštelė.

  Oficialaus atidarymo proga pasirodymus rengė ir ekstremaliojo sporto atstovai — žinomi riedlenčių meistrai, BMX dviratininkai ir sostinės sporto mokykloms bei klubams atstovaujantys krepšininkai, tinklininkai, stalo teniso meistrai. Taip pat žiūrovų laukė profesionalų vedamos pamokėlės.

  "Visos atnaujintos aikštelės skirtos jums, linkiu pamilti atnaujintą erdvę, kad ji būtų gyva aktyvaus laisvalaikio leidimo zona mieste, ir kad čia po atviru dangumi vykstančiose treniruotėse užgimtų nauji sporto talentai ir atnaujinta erdvė būtų įkvėpimas puikiems sportiniams laimėjimams", — Baltojo tilto aikštyno atidaryme kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Обновлена площадка для активного отдыха возле Белого моста
  © Photo : Vilnius
  Vilniuje atnaujintas Baltojo tilto sporto aikštynas.

  "Pagaliau turime renovuotą, modernią ir miestiečių poreikius atitinkančią erdvę, kurioje veiklos atsiras visiems. Mėgėjai galės kokybiškai pažaisti, o sportininkai — treniruotis tarptautinius standartus atitinkančiose tinklinio aikštėse bei riedlenčių parke, kuriuose Vilnius galės rengti aukščiausio lygio varžybas. Neužmirštame ir savo miesto komandos — "Ryto", todėl krepšinio aikšteles ir papuošėme komandos atributika. Taip norime visus sostinės gyventojus skatinti sirgti už savo klubą, didžiuotis juo", — sakė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

  Aikštyno aukščių skirtumas išnaudotas amfiteatrams greta sporto zonų įrengti. Panašiu principu suformuotas ir šlaitas prie krantinės, kuriame įrengtos sėdėjimo vietos, o prieš jas vandenyje sumontuota pontoninė platforma. Platforma galės būti naudojama ne tik renginiams, bet ir laiveliams švartuoti. Baidarininkai jau kelis mėnesius naudojasi specialiai jiems įrengtu uosteliu.

  Обновлена площадка для активного отдыха возле Белого моста
  © Photo : Vilnius
  Kol vilniečiai patogiai leis laisvalaikį atnaujintoje sporto ir laisvalaikio infrastruktūroje, Baltojo tilto aikštyno sutvarkymo rangovas baigs nuo liūčių nukentėjusių krantinės šlaitų sutvirtinimą ir patobulins lietaus surinkimo sistemą.

  Krantinėje įrengti papildomi pandusai (rampos), suskaidyti tarpinėmis aikštelėmis, taip siekiant pritaikyti erdvę žmonėms su negalia bei tėveliams, stumiantiems vežimėlius su vaikais.

  "Ne tik musonines primenančiomis liūtimis, bet ir šiluma išskirtinė vasara lemia tai, kad aikštyne dar iki atidarymo netrūko darbų želdynų prižiūrėtojams — gėlynai ir krūmynai jau buvo ravimi, ką tik pasėtą veją vos spėjama pjauti", — rašoma pranešime.

  Darbų vykdytojų skaičiavimu, iki lapkričio mėnesio, kai numatyta darbų pabaiga, liko atnaujinti atkarpą tarp Tuskulėnų gatvės ir Karaliaus Mindaugo tilto, o tada liks pabaigti atkarpą iki "Pedagoginio žiedo".

  Обновлена площадка для активного отдыха возле Белого моста
  © Photo : Vilnius
  Didžiąja pieva prie Baltojo tilto, kur įprasta matyti ne tik iškylaujančias šeimas, bet ir kylančius oro balionus, šiemet bus prašoma naudotis tausojimo režimu – galvojant apie dar nesutvirtėjusią veją.

  Paraleliai rengiamasi ir kairiosios Neries krantinės atnaujinimo darbams — artimiausiomis savaitėmis planuojamas sutarties su rangovu pasirašymas. Pirmas etapas — nuo Žvėryno tilto iki Baltojo tilto.

  Aplink Baltąjį tiltą esančių erdvių atnaujinimas yra vienas iš dešiniosios Neries krantinės rekonstrukcijos etapų. Teritorijos nuo "Pedagoginio žiedo" iki Žaliojo tilto įrengimas (į ją kaip tik ir patenka Baltojo tilto aikštynas), preliminariais skaičiavimais, kainavo 1,9 mln. eurų (be PVM).

  Обновлена площадка для активного отдыха возле Белого моста
  © Photo : Vilnius
  Teritorijos nuo "Pedagoginio žiedo" iki Žaliojo tilto įrengimas (į ją patenka ir Baltojo tilto aikštynas), preliminariais skaičiavimais, kainavo 1,9 mln. eurų (be PVM).

  Savivaldybės duomenimis, krepšinio aikštelės įrengimas kainavo 133 100 eurų su PVM, profesionali tinklinio aikštelė — 226 270 eurų, gimnastikos aikštelė — 35 090 eurų, aštuonios tinklinio aikštelės — 79 255 eurų, pontonas — 90 750 eurų, vaikų žaidimo zona — 127 050 eurų. Riedučių ir riedlenčių parko įrengimas kainavo papildomus 864 tūkst. eurų.

  Aikštyno dalies įrengimas yra bendrame rangos sutarties "Dešinės Neries krantinės pusės sutvarkymo, dviračių ir pėsčiųjų takų, Vilniuje, statybos darbai su darbo projekto parengimu" biudžete.

  Jos vertė yra 5,87 mln. eurų. Darbai apima ruožą nuo "Pedagoginio žiedo" iki Žirmūnų tilto.

  Tegai:
  sportas, Vilnius

  Svarbiausios temos