02:15 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Lietuvos gyventojai raginami atkreipti dėmesį į sergamumo rodiklius užsienio šalyse ir atsargiai rinktis keliavimo kryptis, informuoja Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

  Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Nors situacija Baltijos šalyse gerėja, sergamumas kaimyninėse šalyse tebėra aukštas, o kai kuriose pietryčių Europos šalyse fiksuojamas spartus naujai nustatytų koronaviruso atvejų kilimas. Visi atvykusieji iš užsienio turi galimybę išsitirti, net tuo atveju, jei nejaučia simptomų.

  Pirmadienio epidemiologiniai duomenys rodo, kad Baltijos šalyse naujų nustatomų COVID-19 atvejų skaičius stabiliai mažėja.

  "Mažėjimo tendencija pastebima ir kaimyninėse šalyse, tačiau Rusijoje ir Baltarusijoje naujai nustatomų atvejų skaičius išlieka aukštas, ir atvykimas iš šių šalių kol kas yra ribojamas. Naujų atvejų kreivė lėčiau leidžiasi ir Lenkijoje, nors ji jau atitinka kriterijus, leidžiančius atvykti iš šios šalies į Lietuvą be jokių apribojimų", — rašoma pranešime.

  Skandinavijos regione naujų atvejų daugiausia nustatoma Švedijoje, kuri viena iš nedaugelio Europos valstybių netaikė griežtų karantino ribojimų. Ji vis dar įtraukta į COVID-19 labiausiai paveiktų šalių sąrašą, dėl to šios šalies piliečiai ir joje teisėtai gyvenantys asmenys kol kas negali atvykti į Lietuvą. Iš Švedijos arba per ją grįžtantiems Lietuvos piliečiams yra privalomas 14 dienų karantinas.

  Atšaukus karantino ribojimus Bulgarijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Šiaurės Makedonijoje, Kroatijoje ir Juodkalnijoje atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis pradėjo sparčiai augti.

  Iš Vidurio Europos valstybių didesnis naujų atvejų skaičiaus kilimas užfiksuotas Čekijoje, kur pastarųjų dienų COVID-19 susirgimo atvejai vėl skaičiuojami šimtais.

  Airijoje naujų atvejų skaičius išlieka stabiliai žemas. Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje ir Ispanijoje išlieka stabilus, o Portugalijoje pastaruoju metu stebimas atvejų augimas.

  Koronaviruso infekcijos Lietuvoje atvejų 1817. Iki šiol mirė 78 žmonės. Pasveikusiųjų — 1515.

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 499 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Dar šia tema

  Lietuvoje atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų šalių sąrašas
  Apklausa: kas penktas poilsiautojas vengs pilnų paplūdimių
  Putinas pasakojo, kaip dažnai tiriasi nuo koronaviruso
  Tegai:
  keliautojai, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos