03:35 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kilus abejonėms dėl gauto pranešimo, SEB banko klientai bet kuriuo paros metu gali skambinti į SEB banką

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Sulaukta pranešimų apie šiuo metu sukčių siunčiamas trumpąsias SMS žinutes, informavo SEB bankas.

  Jose sukčiai informuoja žmones apie neva iš banko gautą pranešimą ar kviečia atnaujinti programėlės "Smart-ID" paskyrą ir atsiunčia nuorodą į netikrą interneto banko svetainę. Tokiu būdu sukčiai bando išvilioti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimus pinigus.

  Bankas įspėjo klientus būti budrius — neatidaryti tokių nuorodų ir nevesti savo prisijungimo duomenų į netikrą svetainę.

  "Rekomenduojame neatidaryti SMS žinutėmis siunčiamų nuorodų, o atidarius interneto svetainę visada patikrinti naršyklės adreso lauką ir įsitikinti, kad tai yra oficiali interneto banko svetainė. Klientus raginame išlikti budriems ir visada kritiškai vertinti gaunamus pranešimus (el. laiškus, SMS pranešimus, kt.), kuriuose yra prašymai atidaryti atsiųstą priedą ar nuorodą, įvesti prisijungimo prie interneto banko duomenis", — sakė SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola.

  Bankas įspėjo klientus, kad svarbu patikrinti, jog vesdami savo prisijungimo duomenis, būtumėte atsidarę tikrą SEB interneto svetainę (e.seb.lt). Taip pat bankas savo klientams nesiunčia ir sutrumpintų nuorodų į interneto banką.

  Dar šia tema

  FNTT: Lietuvoje sparčiai daugėja pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas
  Žuvininkystės tarnyboje atskleisti fiktyvaus asmenų įdarbinimo atvejai
  Lietuvoje tiriama byla dėl sukčiavimo perkant greituosius COVID-19 testus
  Tegai:
  sukčiavimas, bankas

  Svarbiausios temos