03:20 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, po šiandien Kaune įvykusios nuotekų tinklų avarijos į Nemuną tekėjusios nuotekos jau sustabdytos

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Kaune antradienį dėl liūties sutrikus technologiniams procesams įvyko nuotekų tinklų avarija, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

  Avarija įvyko Marvelės gatvėje. Kaip praneša aplinkosaugininkai, į Nemuną tekėjusios nuotekos jau sustabdytos. 

  Įvykio vietoje dirba AAD pareigūnai. Jie aiškinasi avarijos aplinkybes, bus paimta upės vandens mėginių galimai taršai nustatyti.

  Pasak aplinkosaugininkų, avarija įvyko dėl smarkios liūties nuotekų tinkluose sutrikus technologiniams procesams. 

  Kaip savo paskyroje Facebook praneša "Kauno vandenys", šiąnakt Kaune iškrito 51 mm kritulių, tuo tarpu vidutinė mėnesio norma yra 55 mm kritulių. Po praūžusios liūties, bendrovės avarinė tarnyba per parą gavo 63 iškvietimus, įprastai paros vidurkis yra 27 iškvietimai. 

  "Nors lietaus nuotekų tinklai kaip ir šulinių grotos yra profilaktiškai tikrinami ir valomi, prasidėjus liūčiai sistema nespėjo surinkti tokio kiekio paviršinio vandens. Patvinimo priežastimi tapo gausus lietus ir žole, lapais bei šiukšlėmis užneštos paviršinių nuotekų tinklo šulinių grotos. Keliose gatvėse vanduo išplovė 3 šulinių dangčius.

  Liūties neatlaikė ir nuotekų valyklos pirminio valymo nuotekų grotos, joms užsikimšus šiukšlėmis, mišrus nuotekų turinys pateko į smėliagaudę o vėliau į bendro valymo įrenginius. Užlieta buvo ir nuotekų grotų patalpa. Likviduojant gedimą, kad būtų sulaikomos stambios šiukšlės, atliktas grotų remontas ir valymas. Šiuo metu situacija suvaldyta, mišrios nuotekos į aplinką nepateko", — rašo bendrovė.

  Kritinė situacija dėl liūties, kuomet per parą buvo gauti 127 iškvietimai, susidarė 2015 metais.

  Už normatyvus viršijančią taršą "Kauno vandenys", deklaruodama mokesčius, turės sumokėti padidintu tarifu.

  Dar šia tema

  Gauti Nemuno vandens mėginių tyrimų rezultatai
  Lietuvoje planuojama atnaujinti laivybą Nemunu iki Baltarusijos

  Svarbiausios temos