00:51 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad nepriklausomai nuo to, kiek kainuoja vaistas, įsigyjant kompensuojamuosius vaistus, sunkiausiai besiverčiantys senjorai, neįgalieji nebeturės primokėti nė cento

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos įsigalioja pokyčiai, kai mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir negalią turintys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones galės įsigyti nemokėdami priemokų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad nepriklausomai nuo to, kiek kainuoja vaistas, įsigyjant kompensuojamuosius vaistus, sunkiausiai besiverčiantys senjorai, neįgalieji nebeturės primokėti nė cento.

  Dėl plataus masto pokyčio ši naujovė palies apie 250 tūkst. žmonių Lietuvoje. Ne visi techniniai sprendimai iš karto įgyvendinti tinkamai, kaip planuota, tad pirmosiomis dienomis žmonės gali susidurti su tam tikrais sunkumais, įsigyjant vaistus be priemokos, tačiau pereinamasis laikotarpis ilgai netruks.

  Kaip pabrėžė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, apmaudu, kad, diegiant tokią naujovę, nepavyko išvengti techninių trukdžių. Todėl dėl to gali atsitikti taip, kad žmonės ne iš karto galės pasinaudoti finansinę naštą lengvinančia naujove.  

  "Šiek tiek ilgiau nei planuota užtruko Registrų centro (RC) suplanuotų informacinių technologijų sprendimų diegimas, kurie reikalingi vaistinių darbui, išduodant vaistus, pagal naują tvarką. Tad gali būti, kad dėl to ryt ne visos vaistinės galės matyti reikiamą informaciją ir tikslingai išduoti nemokamai vaistus tiems, kam jie priklauso. Labai prašome žmonių kantrybės ir atsiprašome, jei nutiks taip, kad kai kuriose vaistinėse jie negalės gauti nemokamai vaistų. Atsakingai sakau, kad tokie nesklandumai galimi tik pirmosiomis dienomis. Vėliau jų nebus", — sakė Veryga.

  Pabrėžiama, kad RC ir vaistinių atstovai įpareigoti per savaitę išspręsti techninius nesklandumus, jog visos vaistinės galėtų sėkmingai išduoti reikiamus vaistus.

  Numatyta, kad priemokų už vaistus ir MPP nelieka visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms. Tuo pačiu ir senatvės pensininkams ir turintiems negalią, jei jų pajamos nesieks 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio.

  Tokį modelį, kuris jau taikomas socialinės gerovės valstybėse, Lietuvai pasiūlė Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

  Dar šia tema

  SAM: dėl COVID-19 intensyviau bus testuojami penkių savivaldybių gyventojai
  COVID-19 niekur nedingo: Lietuviai raginami atsargiau rinktis kelionių kryptis
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), neįgalieji, senjorai, vaistai

  Svarbiausios temos