06:41 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Žurnalistas ir politikas Kristupas Krivickas tikisi, kad artimiausiu metu pavyks paviešinti ir skandalingą šios nelaimės vaizdo įrašą

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Koronavirusu serganti ir mirštanti moteris, atvežta su greitąja, nebuvo įleista į Ukmergės ligoninę ir mirė prie uždarytų ligoninės durų, savo Facebook paskyroje rašė žurnalistas, politikas Kristupas Krivickas.

  Anot jo, pacientę atvežė greitoji pagalba.

  "Pagalbą pacientui savo išgalėmis prie užrakintų ligoninės durų teikė patys greitosios pagalbos ekipažo darbuotojai. Negalėdami patikėti tuo, kas vyksta greitosios medikai nufilmavo poros minučių trukmės video kad turėtų įrodymus kaip mirštantis ligonis neįleidžiamas į ligoninės skubios pagalbos priimamąjį nors apie atvežamą sunkios būklės pacientą žinojo", — rašė jis.

  Krivickas savo pranešime citavo informaciją, paskelbtą "Solidarumo" profesinės sąjungos tinklalapyje. Jame rašoma, kad kovo 20 dieną greitosios pagalbos darbuotojai kritinės būklės pacientę išvežė į Ukmergės ligoninę, tačiau ji nebuvo paguldyta į skubios pagalbos skyrių, nors jos būklė buvo žinoma iš anksto.

  Pacientės savijauta greitai pablogėjo, todėl greitosios pagalbos darbuotojai stengėsi ją reanimuoti naudodamiesi jiems prieinamomis priemonėmis. Nepaisant to, medikams nepavyko išgelbėti moters gyvybės.

  Leidinyje cituojamas greitosios medicinos pagalbos komentaras paaiškina, kad vaizdo įrašas buvo vienintelis būdas įrodyti, kad Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrius nevykdė įsipareigojimų priimti reanimuotinus pacientus.

  Kaip pažymi sąjunga, Ukmergės ligoninė yra vieša vieta, norint fotografuoti ir filmuoti jos teritorijoje nereikia specialaus leidimo.

  Birželio 22 dieną Darbo ginčų komisijos posėdyje greitosios medicinos pagalbos darbuotojai ir Ukmergės ligoninė sudarė draugišką susitarimą. Medicinos įstaiga įsipareigojo panaikinti baudas gydytojams, kurie privalo sunaikinti turimą vaizdo įrašą visuose prieinamuose įrenginiuose ir laikmenose, taip pat pranešti žmonėms, kuriems šis vaizdo įrašas buvo atsiųstas.

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, palikdama galioti nepaprastąją padėtį. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos. Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinta 1817 infekcijos atvejų, 1515 žmonių pasveiko, 78 žmonės mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 503 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  Lietuvos finansų ministerija pateikė ekonomikos atsigavimo po COVID-19 scenarijų
  Nausėda ES viršūnių susitikime dalinsis Lietuvos istorijos perrašymo patirtimi
  Tegai:
  koronavirusas, mirtis, ligoninė, Ukmergė

  Svarbiausios temos