18:25 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Policijos duomenimis, už padarytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Kauno apskrities policijos kriminalistai sulaikė viešojo maitinimo tinklo vadovą, kuris, kaip įtariama, padedamas kitos įmonės vadovo, rėmimo formos būdu galėjo nesumokėti šimtus tūkstančių eurų mokesčių, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

  Tyrimo metu nustatyta, kad viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės vadovas bei kitos įstaigos prezidentas, iš anksto susitarę, nuo 2017 metų sausio 1 dienos iki 2019 metų gruodžio 31 dienos, iš maitinimo paslaugas teikiančio tinklo įmonių į kitos įstaigos sąskaitą kaip paramą pervedė daugiau nei 400 tūkst. eurų. Tokiu būdu paramos davėjas išvengė sumokėti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, susidariusių dėl, kaip manoma, neteisingų duomenų pateikimo apie paramos teikimą.

  Apie daromą nusikalstamą veiką nežinantiems bendrovių apskaitą tvarkantiems asmenims buvo pateikta įrašyti į deklaracijas galimai neteisingus duomenis apie aukščiau paminėtų bendrovių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimo ataskaitas. Todėl nuo 2017 metų sausio 1 dienos iki šių metų gegužės 12 dienos elektroniniu būdu bendrovių apskaitą tvarkantiems asmenims pateikus jas Valstybinei mokesčių inspekcijai, buvo pateikti neteisingi duomenys apie bendrovių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimą. Parama galėjo būti išgryninama ir dalinai grąžinama.

  Birželio 29 dieną Kauno apskrities vyriausiojo policijos pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų apskričių per vieną dieną 5 apskrityse, dalyvaujant 130 kriminalinės policijos pareigūnų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovams, organizavo ir atliko 40 kratų viešojo maitinimo tinklo veiklos vykdymo vietose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose. Kaip liudytojai jau apklausti ne mažiau 100 asmenų.

  Kratų metu rasta ir paimta, galimai iš nusikalstamos veikos gautų grynųjų pinigų — daugiau nei 950 000 eurų bei daugiau nei 41 000 JAV dolerių. Taip pat tyrimui paimti įvairūs dokumentai, užrašai, telefonai, kompiuteriai, laikmenos, 350 vnt. šovinių, prabangūs laikrodžiai ir kiti juvelyriniai dirbiniai. Įtarimai pareikšti dviem vyrams, gimusiems 1983 ir 1978 metais, bei vienam juridiniam asmeniui. Vakar kreiptasi dėl kardomųjų priemonių įtariamiesiems skyrimo.

  Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikalstamų veikų, tokių kaip apgaulingas apskaitos tvarkymas, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje tiriama byla dėl sukčiavimo perkant greituosius COVID-19 testus
  Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
  Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
  Tegai:
  policija

  Svarbiausios temos