06:27 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidimas galioja gėrimams, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 proc. Prekyba stipriuoju alkoholiu nestacionariose viešojo maitinimo vietose ir toliau bus draudžiama

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias lauko kavinėse ir paplūdimiuose bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais. 

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba. 

  Leidimas galioja gėrimams, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 proc.

  Pagal priimtus naujus pakeitimus ši prekyba bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Prekyba stipriuoju alkoholiu nestacionariose viešojo maitinimo vietose ir toliau bus draudžiama.

  Už naujas įstatymo nuostatas balsavo 68 Seimo nariai, prieš — 2, susilaikė 2 parlamentarai. Nuostatos įsigalios rugpjūčio 1 dieną. 

  Vienas iš pataisos dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose iniciatorių Seimo narys Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį į paradoksalią situaciją, kad jeigu pajūrio kavinė turi fizinius pamatus, tai ji turi teisę prekiauti alkoholiu, jeigu pajūrio kavinė neturi ir yra nestacionari, o dažniausiai tokios būna kurortinės kavinės, ji neturi teisės prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais.

  Seimo Sveikatos reikalų komiteto, siūliusio nepritarti šiam pasiūlymui, nuomone, paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai. 

  "Neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, prarasti savikontrolę, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė. Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais", — teigiama Sveikatos reikalų komiteto išvadoje.

  Nuo 2020 įsigaliojo draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariuose statiniuose, tarp jų ir paviljonuose. Beje, nuo 2020 metų nebelieka sezoninių licencijų, suteikiančių teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu, rūšies.

  Dar šia tema

  Šiauliuose policija nutraukė "naminukės verslą"
  Šiauliuose policininkas buvo sučiuptas girtas prie vairo
  Klaipėdoje autobusą vairavo neblaivus vairuotojas
  Mažiau pinigų: Lietuvoje apsinuodijimo alkoholiu atvejų sumažėjo perpus
  Tegai:
  alkoholis, vasaros kavinės, kavinė, Seimas

  Svarbiausios temos