07:56 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Būdamas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje vaikinas sugebėjo neteisėtai disponuoti mobiliuoju telefonu ir interneto prieiga

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Šiuo metu už vagystes ir turto sugadinimą bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis 22 metų šiaulietis netrukus vėl stos prieš teismą dėl nusikalstamų veikų, padarytų bausmės atlikimo metu, pranešė Šiaulių policijos departamentas.

  Būdamas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje vaikinas sugebėjo neteisėtai disponuoti mobiliuoju telefonu ir interneto prieiga. Šiomis priemonėmis šiaulietis ir vykdė naujas nusikalstamas veikas — sukčiavimus. Nuo jo nukentėjo 17 žmonių iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apskričių. Pasisavinto turto vertė siekia 4755 eurus.

  Šiauliečio nusikalstama veikla tęsėsi nuo 2018-ųjų rugpjūčio iki šių metų sausio. Vyras tinklalapyje www.skelbiu.lt ar socialiniame tinkle Facebook ieškodavo skelbimų apie parduodamus mobiliojo ryšio telefonus, susisiekdavo su jų pardavėjais ir sutardavo dėl pirkimo. Sakydamas, kad telefonas jam reikalingas nedelsiant — sūnaus gimtadienio dovanai ar dar dėl kokios kitos priežasties, jis prašydavo kuo skubiau telefoną per autobusų siuntų tarnybą išsiųsti į Šiaulius.

  Pardavėjams iš Šiaulių jis paskirdavo susitikimus prekybos centruose. Į tuos susitikimus ar Šiaulių autobusų stotį pasiimti siuntos pakaitomis ateidavo trys Šiauliuose gyvenantys jo pažįstami nepilnamečiai vaikinai.

  Sutaręs dėl telefono pirkimo, Pravieniškių pataisos namų gyventojas pardavėjui iš savo skirtingais vardais pavadintų Facebook profilių nusiųsdavo mokėjimo pavedimo kopiją, kaip įrodymą, kad pinigai jau pervesti, ir šis gali siųsti jam parduodamą daiktą.

  Gavęs vizualinį įrodymą, pardavėjas išsiųsdavo telefoną. Tačiau pinigai taip ir nebuvo atsiunčiami, pirkėjas tapdavo nepasiekiamas, o tada kildavo įtarimas dėl sukčiavimo. Mokėjimo pavedimo kopijos būdavo suklastotos.

  Kai telefonai atsidurdavo sukčiavimą organizavusio šiauliečio bendrininkų rankose, jie būdavo nešami į lombardą ar tiesiog parduodami telefoną įsigyti norinčiam asmeniui, o gauti pinigai padalinami: dalis tekdavo laisvėje esantiems vaikinams, kurie paimdavo sukčiavimu gautus telefonus ir juos realizuodavo, dalis būdavo pervedama į organizatoriaus ar kitų jo nurodytų taip pat Pravieniškių pataisos namuose bausmę atliekančių asmenų sąskaitas.

  Praėjusių metų rugpjūtį pradėtas ikiteismins tyrimas dėl sukčiavimo jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui. Bausmės už ankstesnius nusikaltimus dar nespėjusio atlikti sukčiavimo organizatoriaus laukia nauja bausmė. Jo bendrininkai taip pat stos prieš teismą.

  Dar šia tema

  Lietuvos karys buvo sugautas su kontrabandinėmis baltarusiškomis cigaretėmis
  Lietuvos policija ieško ruso, kurio paiešką paskelbė Interpolas
  Dėl disponavimo pornografinio turinio dalykais bus teisiamas IT specialistas
  Tegai:
  sukčiavimas, policija, Pravieniškių pataisos namai

  Svarbiausios temos