21:15 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Birželį minimas LGBT lygiateisiškumo mėnuo, ta proga LGBT bendruomenė Lietuvoje prisiminė Nausėdos rinkimų kampanijos metu 2019 metais duotą pažadą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį ir "prašo" jį tesėti savo žodį

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė savo Facebook paskyroje pakomentavo Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai daromą spaudimą įsisegti vaivorykštės spalvų ženkliuką.

  Penktadienį lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenė prie Prezidentūros žada surengti simbolinę akciją-piketą. Pasak vieno iš akcijos organizatorių Tomo Vytauto Raskevičiaus, akcijos metu šalies prezidentui Gitanui Nausėdai bus primintas rinkimų kampanijos metu duotas pažadas įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį, jis bus padrąsintas tesėti savo pažadus ir nebijoti LGBT bendruomenės narių.

  Neringa Venckienė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame buvusi Seimo narė, dabar Europos Parlamente (EP) dirbanti Aušra Maldeikienė, stovėdama priešais Prezidentūrą, kreipiasi į prezidentą ir "prašo" įsisegti vaivorykštinį ženkliuką ir tuo parodyti, kad jam rūpi visi Lietuvos žmonės.

  "Masinis skurdas Lietuvoje. Didėjanti socialinė atskirtis. Nesibaigianti emigracija iš Lietuvos. Protu nesuvokiama korupcija. Teisėsaugos institucijų krachas. Tautos nykimas. Valstybės irimas... O šitiems labai svarbu spalvotas ženkliukas... Dilema: nešioti ar nenešioti?! Gėda ir liūdna", — parašė Venckienė.

  Birželis visame pasaulyje yra minimas kaip LGBT lygiateisiškumo mėnuo. Šia proga LGBT bendruomenė Lietuvoje prisiminė Nausėdos rinkimų kampanijos metu 2019 metais duotą pažadą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį. Nepaisant LGBT bendruomenės narių, valstybės politikų ir nuomonės formuotojų raginimų, prezidentas savo pažado netesėjo ir birželio mėnesį vaivorykštės spalvų ženklelio neįsisegė.

  Dar šia tema

  "Einu į Seimą": Venckienė pasidalino ateities planais
  Venckienė: JTO reikalauja pateikti įrodymus, kad Deimantė Kedytė yra gyva
  Lietuva — mažumų skriaudėja ar LGBT propagandos taikinys?
  Tegai:
  Lietuva, Nacionalinė LGBT teisių organizacija, LGBT, Neringa Venckienė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos