18:27 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Atsižvelgiant į tai, kad dėl koronaviruso situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės įstaigos patalpose gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Trečiadienį paskelbus elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių, ketinančių balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracijos pradžią, per pirmąsias valandas sulaukta daugiau kaip 500 prašymų įrašyti į balsuojančių užsienyje rinkėjų sąrašus, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Pirmasis rinkėjas, užpildęs prašymą balsuoti užsienyje, gyvena Jungtinėje Karalystėje.

  Vyriausioji rinkimų komisija kviečia visus Lietuvos Respublikos piliečius, kurie šių metų spalio 11 dieną vyksiančių Seimo rinkimų metu gyvens ar viešės užsienyje, registruotis ir balsuoti rinkimuose.

  Taip pat VRK priminė, kad užsiregistruoti balsuoti užsienyje galima Vyriausiosios rinkimų komisijos elektroninių paslaugų portale.

  Norint prisijungti prie sistemos pakaks įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis — vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį.

  "Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu, atvykstant į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar balsavimo punktą. Jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą, bei pateikti savo kontaktinius duomenis", — rašoma pranešime. 

  Atsižvelgiant į tai, kad dėl koronaviruso situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės įstaigos patalpose gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu.

  Dar šia tema

  VRK paskelbė, kiek pinigų besiruošdamos Seimo rinkimams surinko partijos
  Rusijoje vyksta paskutinis balsavimo dėl Konstitucijos pataisų etapas
  Putinas sudalyvavo balsavime dėl Konstitucijos pataisų
  Tegai:
  balsavimas, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos