13:14 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasieniečiai kartu su Praidu aptiko 1000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Pasieniečiai kartu su vokiečių aviganiu Praidu miške aptiko tūkstantį pakelių cigarečių ir sulaikė jas gabenusį Šalčininkų rajono gyventoją, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį vakare VSAT pareigūnai, talkinami kinologo su tarnybiniu vokiečių aviganiu Praidu, patruliavo miške, netoli Šalčininkų rajono savivaldybės Girdžiūnų kaimo. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad šioje vietovėje neseniai galėjo būti gabenamas nelegalus krovinys.

  Netrukus Praidas užuodė pėdsakus ir kinologą vedė mišku apie 300 metrų. Čia buvo rasti du surišti ir savadarbėmis petnešomis sukabinti ryšuliai. Juose buvo 1000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Tuo metu aplinkinėms miškingoms vietovėms šukuoti pasitelktas papildomas pasieniečių ekipažas pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Pasieniečiai sulaikė šį 25 metų Šalčininkų rajono gyventoją. Manoma, kad jis gabeno kontrabandą.

  Be to, vyras neturėjo privalomų šioje vietoje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

  Buvo pradėta administracinė teisena dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo. Vyrui už pirmąjį nusižengimą gresia bauda nuo 2000 iki 5590 eurų, o už antrąjį — įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sučiupo Rokiškio gyventoją, gabenusį kontrabandą už 38 tūkst eurų
  VSAT įkūrimo 100-mečio proga pasieniečiams skiriami 99 nauji visureigiai
  Lietuvos pasieniečiai už ES lėšas atnaujino savo transporto parką
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos