06:53 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekstradicijos procesą vykdė 21 pareigūnas ir 1 slaugytoja. Skrydis iš Londono į Šiaulius įvykdytas vakar vakare

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuvos policija Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvu "Spartan"

   vienu skrydžiu iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą pargabeno net 12 įtariamųjų ar nuteistųjų, rašoma Lietuvos policijos pranešime. Ekstradicijos procesą vykdė 21 pareigūnas ir 1 slaugytoja. Skrydis iš Londono į Šiaulius įvykdytas vakar vakare.

  Visi į Lietuvą pargabenti asmenys suimti pagal išduotą Europos arešto orderį, jie buvo pasislėpę nuo vykdomo ikiteisminio tyrimo arba jiems jau paskirtos laivės atėmimo bausmės. Sprendimai dėl jų buvo priimti dar šių metų pradžioje, tačiau dėl prasidėjusios pandemijos ekstradicijos procesai buvo sustabdyti.

  Toks ekstradicijos būdas leido sutaupyti nemažai valstybės lėšų, kurios būtų išleistos pargabenant kiekvieną iš suimtų asmenų atskirais skrydžiais. Ši ekstradicija policijai kainavo apie 7000 Eur, tuo tarpu vieno asmens ekstradicijos iš Jungtinės Karalystės kaina svyruodavo nuo 1500 iki 2000 Eur.

  Pasak policijos vadovo Renato Požėlos, pandemija sukėlė tam tikrų nepatogumų vykdant ekstradicijas, todėl reikėjo priimti sprendimą, kaip paspartinti šiuos procesus.

   Из Великобритании в Литву прибыл самолет с заключенными
  © Photo : Lietuvos policija
  Iš Londono į Lietuvą atskraidinti kaliniai

  "Dar kartą įsitikinome, kad turime patikimus partnerius užsienyje, su kuriais pakankamai operatyviai galime spręsti kylančias problemas. Taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti Lietuvos kariuomenei už operatyvią pagalbą įvykdant šią netradicinę operaciją", — sako Požėla.

  Tegai:
  kaliniai, Lietuva, Londonas

  Svarbiausios temos