09:21 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu lėšas teks grąžinti kitos kartos Lietuvos piliečiams, mano ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šis sraigtasparnių iš JAV pirkinys Lietuvos biudžetui yra nuostolingas, interviu Spunik Lietuva sakė karo ekspertas Dmitrijus Litovkinas.

  "Todėl amerikiečiai ir reikalauja, kad NATO šalys mokėtų du procentus BVP į bendrą kasą ir net daugiau nei du procentus BVP, kad šios pirktų amerikietišką techniką, o ne kokią kitą. Aišku, tai yra nuostolinga Lietuvos biudžetui, bet manau, kad šis pirkinys gali būti įsigytas už paskolą, kurią tie patys amerikiečiai gali duoti Lietuvai, jog ši nusipirktų sraigtasparnį. Tokių sraigtasparnių pirkimas Lietuvoje — tai valstybės skola, kurią teks sumokėti kitoms Lietuvos piliečių kartoms", — sakė jis.

  JAV Valstybės departamentas patvirtino šešių UH-60M "Black Hawk" sraigtasparnių ir susijusios įrangos pardavimą Lietuvai, numatomos išlaidos siekia 380 milijonų JAV dolerių (335,9 milijono eurų).

  Praėjusiais metais Lietuvos krašto apsaugos ministerija nusprendė atsisakyti TSRS pagamintų sraigtasparnių Mi-8 ir pradėti derybas dėl naujų mašinų pirkimo. Respublikos Krašto apsaugos ministerijos vadovas Raimundas Karoblis pažymėjo, kad sovietinių sraigtasparnių laikas greitai baigsis, o jų priežiūra yra brangi ir sudėtinga dėl būtinybės tiekti atsargines dalis iš Rusijos.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Baltijos šalys turi rinktis — išnykti ar normalizuoti santykius su Rusija
  NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje
  Tegai:
  sraigtasparnis, NATO, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos