21:22 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šią savaitę iš COVID-19 paveiktų šalių sąrašo išbrauktas Pakistanas bei Centrinės Afrikos Respublika

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, atnaujino koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą. 

  Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas — naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija.

  Šią savaitę iš paveiktų šalių sąrašo išbrauktas Pakistanas bei Centrinės Afrikos Respublika. Iš viso sąraše — 63 šalys.

  Naujas sąrašas įsigalioja nuo liepos 9 dienos. Jis taikomas grįžtantiems Lietuvos gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą.

  Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per pastarąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

  Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Tokiems asmenims bus privaloma 14 dienų izoliacija, net jeigu per paveiktą šalį jie vyko tranzitu. Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. 

  Naujaisiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1854 koronaviruso atvejai, 79 pacientai mirė. 

  Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 537 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  VRM: vidaus sienų kontrolę siūloma pratęsti iki rugpjūčio 16 dienos
  Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
  Tegai:
  saviizoliacija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), COVID-19

  Svarbiausios temos