12:25 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pareigūnams artėjant prie nešikų, šie irgi pastebėjo pasieniečius, metė dėžes ir spruko gilyn į mišką. Teko kviesti kinologus su šunimis

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Prie sienos su Baltarusija Kabelių užkardos pareigūnai sulaikė alytiškį, kuris su bendrininkais į Lietuvos gilumą gabeno 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. 

  Antradienį miške ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu patruliavę pareigūnai pastebėjo kelis asmenis. Ši vieta yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija.

  VSAT
  © Sputnik / Александр Липовец

  Stebimi pasieniečių nešikai atėjo nuo sienos su Baltarusija ir gabeno dėžes. Pasieniečiams iš tolėliau artėjant prie nešikų šie irgi pastebėjo VSAT pareigūnus, metė dėžes ir spruko gilyn į mišką.

  Iškart aplinkinėms miškingoms vietovėms netoli Latežerio šukuoti buvo pasitelkti papildomi pasieniečių ekipažai ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

  Nuo vietos, kurioje nešikai metė savo gabentus ryšulius, belgų aviganiui Itui buvo duota komanda patikrinti vietovę. Itas užuodė pėdsakus ir jais mišku ėmė vesti į Lietuvos gilumą. 

  Kitoje vietoje mišką tikrinęs Kabelių užkardos pasieniečių ekipažas, kuriame buvo ir vokiečių aviganis Gėris, pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Tuomet pasižymėjo Gėris. Jis pasivijo nešiką, kuris nesiryžo greičiu varžytis su vokiečių aviganiu, ir jo saugomas sulaukė atskubėjusių pasieniečių. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 24 metų Alytaus gyventojas.

  Netrukus šioje vietoje pasirodė ir belgų aviganis Itas, mišku užtikrintai sekęs alytiškio pėdsakais nuo pamesto krovinio.

  Iš viso kontrabandininkai gabeno 10 000 pakelių cigarečių "Minsk 5 Super Slims" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 33 tūkst. eurų.

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai alytiškiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Sulaikytąjį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Likusieji cigaretes gabenę ir pasprukę asmenys yra ieškomi.

  Kontrabandinis krovinys saugomas Kabelių pasienio užkardoje.

  Dar šia tema

  Kontrabandines cigaretes gabenęs vyras išvydęs pasieniečius paspruko į Baltarusiją
  Pasieniečiai sučiupo Rokiškio gyventoją, gabenusį kontrabandą už 38 tūkst eurų
  Tegai:
  kontrabanda, pasieniečiai, pasienietis

  Svarbiausios temos