22:22 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuva tvarkėsi su pandemija geriau nei Estija, bet ją lenkia Latvija. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 1850 COVID-19 atvejų

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuva pateko į geriausiai su COVID-19 protrūkiu kovojusių EBPO šalių penketuką. Tai paskelbta 2020 metų Tvaraus vystymosi (angl. Sustainable Development Solutions Network (SDSN) ataskaitoje.

  Ekspertai analizavo, kaip Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių narių vyriausybės reagavo į krizę sveikatos apsaugos srityje.

  "Krizė parodė rimtus visuomenės sveikatos apsaugos sistemos trūkumus, įskaitant daugelyje turtingiausių šalių, kurios, kaip buvo manoma, yra gerai pasirengusios tokiai pandemijai. Tuo tarpu kai kurios šalys, ypač Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, [iki šiol] sėkmingai suvaldė COVID-19 ir iki minimumo sumažino jų ekonomikai padarytą žalą", — rašoma dokumente.

  Reitingo lydere tapo Pietų Korėja. Latvija užėmė antrąją vietą, trečiąją — Australija, o Lietuva — ketvirtąją. Lyderių penketuką uždarė Estija.

  Į "antilyderių" penketuką pateko Italija, Prancūzija, JK, Belgija ir Ispanija.

  Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1854 koronaviruso atvejai, 79 pacientai mirė. 

  Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 539 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
  Nuo COVID-19 padarinių nukentėję turgaviečių verslininkai sulauks išmokų
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva

  Svarbiausios temos