06:26 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nors dėl birželio mėnesį buvusių smarkių liūčių šalies upėse pastebėti ir didesni vandens lygio pokyčiai, daugelio upių vandeningumas šiuo metu yra sumažėjęs, o vandens lygiai ir toliau pamažu krenta

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Birželio mėnesį vandens lygis daugelyje upių svyravo nežymiai, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  Vidutinis šio mėnesio vandens lygis Nemune buvo 27–49 cm, Neryje 20–40 cm, Nevėžyje 20–31 cm, Šešupėje 27 cm žemesnis už birželio mėnesio vidutinį daugiametį. Tuo tarpu kitose upėse vandens lygis — žemesnis nuo 29 cm arba 46 cm aukštesnis už jį.

  Nors dėl birželio mėnesį buvusių smarkių liūčių šalies upėse pastebėti ir didesni vandens lygio pokyčiai, daugelio upių vandeningumas šiuo metu yra sumažėjęs, o vandens lygiai ir toliau pamažu krenta.

  Hidrologams atlikus kontrolinius matavimus Neryje ties Vilniumi vandens temperatūra siekė 18,1°C, vandens lygis — 222 cm, tuo tarpu vidutinis liepos mėnesio vandens lygis siekia 247 cm, debitas — 57,4 m³/s (Gamtosauginis debitas 51,5 m³/s).

  Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip trys tūkstančiai žaibų
  Orai bus neramūs: pils lietūs, griaudės perkūnija
  Paskaičiuota būsima birželio klimatinė norma: Lietuva nuo klimato kaitos niekur nepabėgs
  Tegai:
  Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, vandens lygis, Lietuva

  Svarbiausios temos