08:50 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2378)

  Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau grįžusiems iš valstybių, įtrauktų į paveiktųjų sąrašą, yra privaloma 14 dienų izoliacija

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Nuo liepos 13 dienos į Lietuvą negalės atvykti užsieniečiai, kurie gyvena Švedijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pabrėžiama, kad Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš šių šalių, bus privaloma 14 dienų izoliacija.

  Izoliacija rekomenduotina iš Kroatijos ir Čekijos atvykusiems šių šalių piliečiams, jose teisėtai gyvenantiems asmenims ir Lietuvos piliečiams.

  SAM primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

  Pažymima, kad iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą galės atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio — Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kt.

  Taip pat į respubliką leidžiama atvykti užsienio gyventojams, teisėtai gyvenantiems aukščiau nenurodytose valstybėse, kurios įtrauktos į ES lygmeniu nustatytą trečiųjų šalių, kurių gyventojams laikinas išorės sienų kirtimo apribojimas nebūtinų kelionių į ES tikslais turėtų būti netaikomas, sąrašą, jeigu jos nėra įrašytos į paveiktų šalių sąrašą.

  Pranešama, kad šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

  Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau grįžusiems iš valstybių, įtrauktų į paveiktųjų sąrašą, yra privaloma 14 dienų izoliacija. 

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 1860 koronaviruso atvejų. Iš jų 1569 pacientai pasveiko, o 79 mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 550 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2378)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: per parą — keturi nauji atvejai
  Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos