06:02 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiomis simbolinėmis priemonėmis buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į visuomenei svarbias aktualijas

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Praeitą savaitę Raseinių rajono policijos pareigūnai surengė akciją, kurios metu buvo išdalinta apie 10 kilogramų obuolių ir 45 įvairiaspalviai širdelės formos lipdukai, rašoma policijos pranešime.

  Šiomis simbolinėmis priemonėmis buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į visuomenei svarbias aktualijas.

  Pagal statistiką, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, sukeliančių keliuose nelaimes, kurių metu žūva ar būna sužaloti žmonės. 2020 metų sausio–birželio mėnesiais Raseinių policijos aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 122 vairuotojai, vairavę motorines transporto priemones neblaivūs. 76-iems jų pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas.

  Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę, saugoti save ir kitus, skatinti būti pilietiškais ir netoleruoti neblaivių vairuotojų, Raseinių rajono policijos atstovai liepos 9-ąją vairuojančiuosius kvietė savo automobilius papuošti širdies formos lipdukais su užrašu "Vairuoju blaivus, nes myliu jus" ir taip skatinti atsakingo vairavimo kultūrą.

  Tuo pat metu kartu su Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste ir jaunaisiais 

  policijos rėmėjais bendruomenės pareigūnai vykdė dar vieną akciją — "Obuolys — vietoj cigaretės".

  Gyventojai buvo raginami rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį. Gatvėje sutiktiems pėstiesiems ir sustabdytų automobilių vairuotojams bei keleiviams akcijos organizatoriai davė po obuolį, kaip sveikos gyvensenos simbolį, ir skatino nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį.

  Užkalbinti žmonės šypsodamiesi keitė cigaretes į obuolį. Ir dar gavo skrajutes su trumpa informacija apie rūkymo žalą ir skatinimu mesti rūkyti, nes tai — efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeliamų ligų.

  Alkoholizmas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Alkoholizmas Lietuvoje

   

  Dar šia tema

  Klaipėdos policija davė patarimų dėl saugaus elgesio prie vandens telkinių
  Lietuvos policija pristatė būsimą pareigūną — šuniuką Banderą
  Šiaulių policija parodė neteisėtą dopingo medžiagų saugyklą

  Svarbiausios temos