04:56 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsieniečiai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje, ir po sulaikymo pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė tris, įtariama, neteisėtai į Lietuvą patekusius irakiečius ir vieną afganistanietį. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

  Penktadienį į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardą paskambinęs vyras pranešė Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose matęs kelis įtartinus asmenis.

  Į nurodytą vietą buvo nusiųsti Tverečiaus užkardos pasieniečiai, kurie sulaikė keliu einančius tris vyrus ir moterį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija — apie 3 kilometrus. 

  Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą. Užsieniečiai nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais, turėjo grynųjų pinigų.

  Neteisėti migrantai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje.

  Užsieniečių grupė izoliuota patalpose Ignalinoje. Migrantus saugo pasieniečiai. Vyksta įvykio tyrimas, užsieniečiai apklausiami dalyvaujant vertėjams.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai iš Baltijos šalių
  Lietuvoje dėl nedarbo migrantai kenčia mažiau nei vietiniai gyventojai
  Ukrainiečiai padėtų: Estijos ūkininkai kenčia be migrantų
  Irake nuo kilimo ir tūpimo tako nuriedėjo amerikiečių karinis lėktuvas
  Tegai:
  Afganistanas, Irakas, Ignalinos rajonas

  Svarbiausios temos