20:42 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų 11 atiteks VU studentams, po dvi keliaus į LMTA, VGTU, VDU ir KTU, po vieną pasidalino VDA, LSM ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Dvidešimt devyni Lietuvos studentai už puikius akademinius rezultatus nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų. Apie tai praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

  Penkių Prezidentų: Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko — stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt devyniems universitetų ir kolegijų studentams. 

  "Lietuvos Respublikos Prezidentų stipendijos — tai aukščiausios prabos pasiekimų įvertinimas, teikiamas geriausiems Lietuvos studentams. Linkiu, kad jis taptų tramplinu šturmuojant tolimesnes aukštumas tiek studijose, tiek gyvenime", — sako ministras Algirdas Monkevičius.

  Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų vienuolika atiteks Vilniaus universiteto studentams, po dvi keliaus į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vytauto Didžiojo universitetą ir Kauno technologijos universitetą, po vieną pasidalino Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Klaipėdos, Šiaulių ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai.

  Iš penkių kolegijoms skiriamų stipendijų keturių nusipelnė Vilniaus kolegijos studentai, vieną gaus Kauno kolegijos studentas.

  Apie vardines Prezidentų stipendijas

  Gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų, pavadintų Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio ir Antano Smetonos vardais.

  Iš atskiroms studijų sritims numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų kas mėnesį), po dvi — siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi — magistrantūros studentams (266 eurai).

  Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

  Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

  Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

  Dar šia tema

  Nuo kitų metų Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
  Grįžti į izoliaciją. Kam gresia naujas karantinas?
  Tegai:
  premija, studentai, Lietuva

  Svarbiausios temos