09:52 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyras keliavo Barselonoje ir jau tada pasijautė prastai, tačiau nesikreipė į specialistus ir niekam nepasakojo apie simptomus

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatytas vienas COVID-19 atvejis — įvežtinis iš Ispanijos, pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į Lietuvos nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, užsikrėtusysis nuo liepos 3 iki 9 dienos keliavo Barselonoje, tada lėktuvu atvyko į Rygą, o iš ten parskrido į Vilnių.

  "Pirmuosius ligos simptomus jis pajuto dar užsienyje — pakilo temperatūra, skrydžio metu pajuto kitus simptomus — slogą, kosulį. Nors jis dėvėjo kaukę, įgula nebuvo informuota dėl jam vienam suprantamų priežasčių", — paaiškino NVSC atstovė.

  Atvykęs į Vilnių, vyras nuosavu automobiliu nuvyko namo ir jau tada saviizoliavosi.

  Užsikrėtusio asmens teigimu, sąlytį su juo turėjo kartu į užsienį keliavęs žmogus ir lėktuvuose buvę asmenys. Šiuo metu specialistai aiškinasi kartu lėktuvuose keliavusius asmenis bei jų sąlyčio riziką.

  Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1874 koronaviruso atvejai, 79 pacientai mirė.

  Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

  Dar šia tema

  Kasčiūnas mano, kad sveikatos apsaugos ministras apleido vėžiu sergančius žmones
  Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis
  Didžioji Britanija pateikė vieną blogiausių antrosios koronaviruso bangos scenarijų
  ULAC vadovas papasakojo apie besimptomę COVID-19 formą ir medikų užsikrėtimo riziką
  Tegai:
  Ispanija, lietuvis

  Svarbiausios temos